Angel Correa je dosegel drugi gol v tej sezoni Primere Division. Foto: Reuters
Atletico ima najboljšo obrambo v La ligi, ki je do zdaj prejela le štiri zadetke. Foto: Reuters
Valencia je povedla že v drugi minuti, ko je napako Barcine obrambe kaznoval Ezequiel Garay. Foto: Reuters
Barcelono je ponovno rešil Lionel Messi, ki pa ni imel razpoloženih soigralcev. Foto: Reuters

Atletico in Betis sta imela pred medsebojnim obračunom enako število točk. Po novem spodrsljaju Reala, ki je v soboto moral priznati premoč Alavesu (0:1), je vrsta Diega Simeoneja na lestvici prehitela mestne tekmece. Colchonerosi so prepustili pobudo ambicioznemu Betisu, ki je narekoval ritem igre. Posest žoge je bila 64 odstotkov igralnega časa v nogah gostujočih nogometašev, ki pa si veliko priložnosti niso priigrali. Namreč, sprožili so le pet strelov, od tega nobenega v okvir vrat Jana Oblaka, ki je nedotaknjeno mrežo ohranil četrtič zapored v državnem prvenstvu.

Predvsem v drugem polčasu so bili na stadionu Wanda Metropolitano bistveno nevarnejši Madridčani. Na začetku drugega dela je Koke lepo zaposlil Antoina Griezmanna, a je strel Francoza Pau Lopez zaustavil. Zatem je bil dvakrat zelo nevaren Nikola Kalinić, ki ga je Simeone prvič v La ligi uvrstil v začetno enajsterico. V 52. minuti je hrvaški napadalec z roba kazenskega prostora udaril iz obrata, a zadel le okvir vrat. Deset minut kasneje ga je po hitri akciji lepo zaposlil Griezmann, a je Kalinićev strel z desetih metrov z odlično reakcijo ubranil Pau Lopez.

V 57. minuti je Thomasa Lemarja zamenjal Angel Correa, ki je 17 minut kasneje v odločilni akciji izvrstno sodeloval še z enim rezervistom Thomas Parteyjem. Argentinec si je na sredini priboril žogo, nato si z Gancem izmenjal dvojno podajo in stekel proti kazenskemu prostoru ter s slabih 20 metrov z izjemno natančnim strelom po tleh ob vratnici premagal gostujočega vratarja.

Messi zadel za točko na Mestalli
Nogometaši Barcelone so še na četrti zaporedni tekmi državnega prvenstva ostali brez zmage. Branilci naslova so po novi neprepričljivi predstavi Mestallo zapustili le s točko in tako so vodstvo na lestvici prepustili Sevilli. Ponovno je Barca zelo slabo začela tekmo in že v drugi minuti zaostajal. Šestič tekmo zapored v La ligi so se Katalonci znašli v zaostanku. Po kotu Valencie sta slabo reagirala Thomas Vermaelen in Gerard Pique, ki v tej sezoni dela napako za napako. Nespretno je Katalonec žogo le oplazil in jo tako podaljšal na daljšo vratnico, kjer jo je v mrežo pospravil Ezequiel Garay.

Zgodnji zaostanek je šokiral goste, ki se niso prebudili nekje do 20. minute, ko je prvi Neta preizkusil Lionel Messi, vendar je bil njegov poskus lahek plen domačega vratarja. Takoj po vodstvu je bila Valencia še nekajkrat izjemno nevarna. Dvakrat je poskusil Michy Batshuayi, enkrat pa Geoffrey Kondogbia, a so bili streli premalo natančni oziroma je bil na mestu Marc Andre ter Stegen. Vendarle pa je Barcelona po 20 minutah le prevzela pobudo, pritisnila in kmalu tudi izenačila. V 23. minuti je Messi med nogama Kondogbii žogo poslal do Luisa Suareza, ki mu jo je takoj vrgel, Argentinec pa je z izjemno natančnim strelom po tleh z 20 metrov premagal Neta.

Valencia je nekajkrat nevarno zapretila še na začetku drugega polčasa, nato pa se je osredotočila na obrambo. Zgoščene defenzivne linije gostom ni in ni uspelo prebiti. Katalonci so brezidejno mučili žogo in pletli mrežo, a konkretnih priložnosti si niso priigrali. Najaktivnejši je bil Messi, vendar so bili tudi njegovi streli redki. Kljub temu, da je bilo jasno, da Barci ne gre, pa Ernesto Valverde, ki je bil podobno brez rešitve kot njegovi varovanci, do 84. minute ni naredil nobene spremembe, medtem ko je na drugi strani na primer Marcelino do tedaj opravil že vse tri menjave.