Pedri proslavlja gol. Foto: Reuters

Barca je na sobotni tekmi povedla iz tako rekoč edine prave priložnosti; v 61. minuti je podajo Jordija Albe in slabo posredovanje vratarja Girone Paula Gazzanige izkoristil Pedri.

Veselje ob petnajsti zmagi in potrditvi vodstva na lestvici je malce skazila poškodba Ousmana Dembeleja. Francoski napadalec je igrišče zapustil v 25. minuti zaradi bolečin v mišici leve noge. To je njegova prva poškodba po prihodu trenerja Xavija Hernandeza oziroma novembru 2021.

Barcelona je imela po odhodu Dembeleja z igrišča precejšnje težave v napadu, saj sta v zasedbi zaradi kazni manjkala Ferran Torres in Robert Lewandowski.

Derbi kroga brez golov
Zadnja nedeljska tekma Real Madrid – Real Sociedad pa ni postregla s pričakovanim spektaklom. Golov navijači niso videli.

Junak Real Sociedada je bil vratar Alex Remiro, ki je ustavil vseh osem strelov v okvir vrat. Tako je ekipa iz San Sebastiana podaljšala niz neporaženosti na sedem tekem. Nazadnje je izgubila konec oktobra lani.

Deseta zmaga Atletica za četrto mesto
Atletico Madrid je po bolečem porazu sredi tedna v četrtfinalu španskega pokala proti mestnemu tekmecu Realu na gostovanju v Pamploni premagal Osasuno z 1:0 in dosegel jubilejno deseto zmago.

Saul Niguez. Foto: Reuters

Z njo so varovanci trenerja Diega Simeoneja na lestvici ohranili četrto mesto, ki zadnje vodi v Ligo prvakov v prihodnji sezoni.

Edini zadetek za Atletico je v 74. minuti po natančni podaji Rodriga de Paula v protinapadu dosegel Saul Niguez.

Slovenski čuvaj mreže Jan Oblak je sedmič v tej sezoni La Lige ohranil mrežo nedotaknjeno.

Zgodba kroga: Inaki Williams
Zgodba kroga je tudi ganski reprezentant in nogometaš Athletica iz Bilbaa Inaki Williams, ki je končal rekorden niz v številu odigranih zaporednih tekem španske lige. Zaradi poškodbe je manjkal prvič po 251 zaporednih obračunih. Zadnjo tekmo je izpustil v sezoni 2015/16.
Williams je prejšnji rekord, ki je bil v lasti Jona Andonija Larranage, nekdanjega člana Real Sociedada, presegel oktobra 2021, na 251 tekmah pa je Williams dosegel 50 golov in dodal 31 podaj.