Veliko veselje nogometašev Interja po koncu tekme na rimskem Olimpicu. Foto: Reuters
Matias Vecino je potopil Lazio. Foto: EPA
Gianluigi Buffon je do včeraj kar 300-krat mrežo Juventusa ohranil nedotaknjeno in tudi na poslovilni tekmi ga ni nihče premagal. V 63. minuti je odšel z igrišča, po tekmi z Verono pa se je s soigralci veselil sedmega zaporednega naslova italijanskega prvaka. Foto: Reuters

Juventus je zmagal z 2:1 in le še potrdil sedmi zaporedni naslov prvaka. Buffon na poslovilni tekmi, ki je bila že njegova 656. v dresu Juventusa (leta 2001 je v torinski klub prišel iz Parme), ni imel preveč dela, v prvem polčasu je ubranil strel Mohameda Faresa.

40-letni kapetan stare dame je v 63. minuti, ko je ura kazala 16.21, Juventus pa vodil z 2:0, zapustil igrišče. Zamenjal ga je debitant Carlo Pinsoglio.

Buffon je kapetanski trak predal Claudiu Marchisiu, se objel s soigralci in tudi z nekaterimi nogometaši Verone, ob igrišču pa številnim navijačem stisnil roko. Ob slovesu ni mogel zadrževati solz, polne tribune pa so ga zasipale s stoječimi ovacijami.

Da bo to njegova zadnja tekma za Juventus, je Buffon, leta 2006 svetovni prvak z Italijo, napovedal v četrtek, pušča pa še odprta vrata za nadaljevanje kariere, vendar zanesljivo ne bo odšel v kakšen italijanski klub.

Poslovilno tekmo v Juventusovem dresu, v katerem je preživel sedem sezon, je odigral tudi branilec Stephan Lichtsteiner. V 85. minuti je zapravil enajstmetrovko.

Handanović z Interjem v Ligo prvakov
Samir Handanović bo zaigral v Ligi prvakov, potem ko je Inter v zadnjem krogu Serie A zmagal na gostovanju v Rimu pri Laziu (2:3). Obračun je v 81. minuti odločil Matias Vecino, ki je po predložku iz kota zadel z glavo. Lazio je sicer povedel z avtogolom Ivana Perišića, a je izid po slabe pol ure igre izenačil Danilo D'Ambrosio. Vseeno so Rimljani na odmor odšli v prednosti, v 41. minuti je za 2:1 zadel Felipe Anderson, ki je z roba kazenskega prostora hladnokrvno pospravil žogo v malo mrežico. Toda Inter še zdaleč ni rekel zadnje besede. Gostje iz Milana so dolgo lomili nasprotnika, v 78. minuti je Mauro Icardi zadel z enajstih metrov, zmago pa je le nekaj trenutkov pozneje prinesel Vecino. Lazio je tekmo končal z dvema igralcema manj, izključena sta bila Senad Lulić in Patric.

Balotelli spet v reprezentanci
Novi selektor italijanske nogometne reprezentance Roberto Mancini je na širši seznam 30 reprezentantov za tri prijateljske tekme, ki jih bo Italija odigrala konec maja in v začetku junija, znova uvrstil Maria Balotellija. "Super Mario" se med azzurre vrača po štirih letih, saj je nazadnje za izbrano vrsto igral na svetovnem prvenstvu leta 2014.