Diego Milito je z dvema zadetkoma potopil Juventus. Foto: Reuters
Arturo Vidal
Arturo Vidal je zadel že v 18. sekundi, a po akciji, v kateri je sodnik napravil napako in ni označil nedovoljenega položaja Kwadwa Asamoaha. Foto: EPA
Nogometaši Interja
Nogometaši Interja so po zmagi nad Milanom na kolena spravili še Juventus. Foto: Reuters
Zadetek Vidala iz "žabje" perspektive. Foto: Reuters
Gianluca Sansone
Tretjeuvrščeni Napoli je zamudil priložnost, da bi se vodilnemu Juventusu približal samo na tri točke zaostanka. Proti Torinu je vodil do 91. minute, nato pa je veliko napako storil Salvatore Aronica, ki je slabo podal nazaj, žogo je prestregel Gianluca Sansone in spravil v nejevoljo domače navijače. Foto: EPA
Albano Bizzarri
Lazio, tekmec Maribora v Evropski ligi, je doživel visok poraz v Catanii (4:0). Rimljani niso imeli svojega dne, zelo slabo so igrali v vezni vrsti in obrambi. Foto: EPA

Na vrhu lestvice moštvi zdaj loči samo točka.
Junak zmage gostov je bil Diego Milito, ki je zadel dvakrat. Milančani "stare dame" v prvenstvu v prestolnici Piemonta niso ugnali vse od leta 2005.
Že v 18. sekundi je Juventus v vodstvo popeljal Arturo Vidal. Napako je storil sodnik, ki predtem ni dosodil nedovoljenega položaja. Kwadwo Asamoah je namreč žogo po podaji Mirka Vučinića sprejel v "ofsajdu", preden jo je z leve strani podal pred vrata, kjer je bil strelec Vidal.
V 8. minuti je povišanje vodstva z lepo obrambo preprečil Handanović, ki se je izkazal po voleju Claudia Marchisia. Ta se je po sijajni podaji Andree Pirla znašel sam pred vratarjem Interja. "Sarma" je v nadaljevanju tekme imel še kar nekaj dela in opravil ga je brez napake. Črno-modri so v prvem polčasu najbolj zapretili, ko je Antonio Cassano od daleč z diagonalnim strelom streljal samo malo mimo vratnice. Rodrigo Palacio je predtem z glavo tudi zatresel mrežo, toda gol je bil upravičeno razveljavljen zaradi nedovoljenega položaja.
Milito izenačil z 11-metrovke
Inter je na začetku drugega polčasa izpeljal še dva nevarna napada. Palacio je v 54. minuti iz ugodnega položaja (pred vrata so prišli trije Interjevi nogometaši, v obrambi pa sta ostala samo dva branilca) streljal čez vrata, poskus Juta Nagatoma tri minute pozneje pa je Gianluigi Buffon ubranil.
V naslednji akciji se je oglasila piščalka sodnika Paola Tagliaventa. Claudio Marchisio je ob prostem strelu v kazenskem prostoru povlekel za dres Milita, Argentinec pa je z 11-metrovke izenačil. V 75. minuti je Milito še enkrat premagal Buffona. Vratar Juventusa je po protinapadu strel rezervista Fredyja Guarina (zamenjal je ne preveč razpoloženega Cassana) z razdalje najprej ubranil, po odbiti žogi pa je bil na pravem mestu "El Principe" in zadel za 1:2. Piko na i je v 89. minuti postavil Palacio po akciji Nagatoma. Juventus si v drugem polčasu ni pripravil kakšne res izrazite priložnosti.
Milito: Igra s tremi napadalci se je splačala
"To je bila zelo težka tekma. Malce smo zaspali na začetku in prejeli gol, potem smo se prebudili in si zaslužili zmago. Zdaj bomo nadaljevali po svoji poti. Juventus ima še vedno eno točko prednosti, mi ga bomo poskušali spraviti v težave, na koncu pa bomo videli, kaj se bo zgodilo. Jezni smo bili, ko so nam povedali, da so zadetek dosegli iz nedovoljenega položaja, poleg tega si je po mojem mnenju Lichtsteiner zaslužil drugi rumeni karton. Imeli smo tudi pogum: nihče ni prišel v Torino igrat s tremi napadalci," je povedal Milito, ki je do zdaj proti Juventusu dosegel le en zadetek, ko je še igral za Genoo, pa še tega z bele točke.
11. KROG
JUVENTUS - INTER 1:3 (1:0)
Vidal 1. (18. sekunda); Milito 59./11-m, 75., Palacio 89.
Juventus (3-5-2): Buffon; Chiellini , Bonucci , Barzagli; Asamoah, Lichtsteiner ( 38./Caceres; 79./Quagliarella), Marchisio, Vidal, Pirlo ; Giovinco, Vučinić ( 46./Bendtner).
Inter (3-4-3): Handanović; Ranocchia, Samuel , Juan Jesus; Nagatomo, Zanetti , Cambiasso, Gargano; Palacio, Milito ( 80./Mudingayi), Cassano ( 69./Guarin).
Sodnik: Paolo Tagliavento
MILAN - CHIEVO 5:1 (3:1)
Emanuelson 16., Montolivo 37., Krkić 41., Shaarawy 75., Pazzini 90.; Pellisier 18.
Jokić je bil na klopi, Cesar (oba Chievo) je poškodovan.

PESCARA - PARMA 2:0 (0:0)
Abbruscato 48., Weiss 93.

BOLOGNA - UDINESE 1:1 (0:0)
Diamanti 46.; Di Natale 73.
Krhin (Bologna) je igral od 46. minute
CATANIA - LAZIO 4:0 (3:0)
Gomez 9., 29., Lodi 25./11-m, Barrientos 69.
Postava Lazia: Bizzarri, Konko, Biava, Dias, Cavanda ( 46./Brocchi), Candreva, Hernanes ( 46./Floccari), Ledesma, Mauri, Lulić, Rocchi ( 70./Kozak).
FIORENTINA - CAGLIARI 4:1 (1:1)
Rodriguez 14., Jovetić 50., Toni 54., Cuadrado 85.; Casarini 42.
NAPOLI - TORINO 1:1 (1:0)
Cavani 6.; Sansone 91.
Birsa (Torino) je bil na klopi.
SAMPDORIA - ATALANTA 1:2 (0:1)
Maresca 53.; Bonaventura 2., De Luca 76.
SIENA - GENOA 1:0 (0:0)
Paci 55.
Krajnca (Genoa) ni bilo v ekipi.

ROMA - PALERMO 4:1 (2:0)
Totti 11., Osvaldo 31., Lamela 69., Destro 79.; Iličić 84.
RK: Destro 79.

Roma: Goicoechea, Piris, Marquinhos, Burdisso, Balzaretti, Bradley, Tachtsidis, Florenzi ( 71./Marquinho), Osvaldo, Lamela ( 81./Pjanić), Totti ( 73./Destro).

Palermo: Ujkani, Munoz, von Bergen, Garcia, Morganella, Barreto, Arevalo, Rios, Pisano ( 33./Bertolo), Kurtić ( 54./Iličić), Brienza ( 70./Dybala), Miccoli.

Sodnik: Andrea de Marco

JUVENTUS 11 9 1 1 23:8 28 INTER 11 9 0 2 22:10 27 NAPOLI 11 7 2 2 16:7 23 FIORENTINA 11 6 3 2 16:8 21 LAZIO 11 6 1 4 16:15 19 ROMA 11 5 2 4 26:20 17 CATANIA 11 4 3 4 15:16 15 PARMA 11 4 3 4 14:16 15 ATALANTA (-2) 11 5 2 4 10:13 15 MILAN 11 4 2 5 17:13 14 UDINESE 11 3 5 3 14:16 14 CAGLIARI 11 4 2 5 11:17 14 TORINO (-1) 11 2 6 3 12:10 11 PESCARA 11 3 2 6 8:17 11 SAMPDORIA (-1) 11 3 2 6 13:16 10 CHIEVO 11 3 1 7 10:21 10 GENOA 11 2 3 6 10:15 9 BOLOGNA 11 2 2 7 12:17 8 PALERMO 11 1 5 5 9:17 8 SIENA (-6) 11 3 3 5 12:14 6