Slaviša Stojanović je bil zadovoljen po velikem uspehu svojih varovancev. Foto: Aleš Fevžer

Beograjski klub ima tako krog pred koncem 71 točk (Partizan 68) in boljšo medsebojno razliko. Ob zmagi s 4:2 se je med strelce vpisal tudi slovenski reprezentant Nejc Pečnik, ki je zadel za 2:1. OFK je presenetljivo prvi na tekmi povedel, a je Crvena zvezda še pred polčasom po golu Pečnika v 40. minuti preobrnila izid. Za Crveno zvezdo igra tudi slovenski branilec Dejan Kelhar, na klopi pa sedi nekdanji reprezentančni selektor Slaviša Stojanović.

Rdeče-beli so tako prekinili šest let trajajoči niz Partizana, na Marakani se je za slavje zbralo nekaj manj kot 50.000 gledalcev. "Ne vem, kaj bi rekel. Ti igralci in ti navijači so si to zaslužili, Zvezda si je to zaslužila. Veseli smo, zdaj se bomo malo poveselili, v sredo pa nova tekma," je bil ob tem skromen Stojanović.