Luca Toni je bil junak večera v Bariju. Foto: Reuters
Steven Gerrard je prekinil strelski post in rešil Steveja McClarna. Foto: Reuters
Siniša Janković
Siniša Janković z glavo zadel po kotu z desne, ki ga je izvedel Dejan Stanković. Foto: Reuters
Rumeno veselje
Takole so se edinega zadetka ob Črnem morju razveselili Ukrajinci. Foto: Reuters
Češki zadetek
Veselje Jana Kollerja je bilo prezgodnje, saj so po tekmi zadetek uradno pripisali Radoslavu Kovaču. Foto: Reuters
Strel Maria Fricka
Strel Maria Fricka, ki je prinesel Liechtensteinu prve točke v tem kvalifikacijskem ciklusu. Foto: EPA
Ben Sahar
Komaj 17-letni Ben Sahar, ki je član Chelseaja, je vstopil v igro v 64. minuti in se proslavil z dvema zadetkoma. Foto: Reuters
Simen Branne, Martin Andressen
Simen Branne in Martin Andressen sta Vikinge popeljala v vodstvo z 2:0, a je bilo to zadosti le za točko. Foto: Reuters
Irska veselica
Kevin Doyle je s prvencem poklonil lepo darilo več kot 70 tisočim gledalcem na Croke Parku. Foto: Reuters
Nogomet: Španci so se izvlekli

"Azzurri" so v živahnem uvodu povedli preko Tonija. Napadalec Fiorentine je bil uspešen še v drugem delu in Roberto Donadoni je znova trdno v sedlu. A pred svetovnimi prvaki je še zahtevna naloga. V Odessi sta se srečala Ukrajina in Litva. Gostitelji so na dolgočasnem srečanju po natančni podaji Maksima Kaliničenka, ki je v 48. minuti našel Olega Guseva, osvojili izredno pomembne točke. Francija, Škotska in Ukrajina imajo zdaj po 12 točk, Itlaija pa 10.

Stevie preprečil angleško sramoto
Angleži so se dolgo mučili s "pastirji iz Pirenejev", a je nabijanje žoge prekinil Gerrard z volejem z roba kazenskega prostora. Kapetan Gordon Albiona je zadel še enkrat, v zadnji minuti je na debiju zablestel David Nugent, ki igra v drugi ligi za Preston North End.

Azerbajdžan po kazahstanskem receptu
Razplet skupine A bodo očitno krojile "sovjetske" reprezentance. Po srbskem skalpu Kazahstana je Finska z 0:1 klonila v Azerbajdžanu. Poljaki so s težavami odpravili Armenijo (1:0) in imajo izredno izhodišče za napredovanje. Severnjaki so upali na popoln izkupiček in vzpon na prvo mesto, s čimer bi se Finci močno približali svojemu prvemu velikemu tekmovanju. Za šele tretjo zmago od osamosvojitve leta 1991 je sedem minut pred koncem zadel rezervist Emin Imamaliev.

Točka zadovoljila Beograd

V izenačeni tekmi na polni Marakani sta se Srbija in Portugalska razšla z delitvijo točk. Gostitelji so skušali pozabiti na sramotni poraz v Kazahstanu in so uspešno zaustavili Cristiana Ronalda, a je bil tukaj Tiago Mendes, ki je grozil skozi celotno srečanje. Vratar Srbije Vladimir Stojković je bil tako najboljši posameznik večera.

Prazne tribune videle preobrat
Norvežani so v Frankfurtu na praznem staionu proti Turkom vodili že z 2:0, a je Hamit Altintop z dvema projektiloma s prostih strelov poravnal izid.

Zeleni otok se veseli
Severna Irska nadaljuje z osupljivimi predstavami in je po zmagi nad Švedsko (2:1) na vrhu skupine F. Dvakratni strelec je bil David Healy. Veselo je bilo tudi v Dublinu, kjer so Irci z minimalnih 1:0 odpravili Slovaško.