Leroy Sane je bil znova neustavljiv. Foto: Reuters
Bernardo Silva je po četrt ure načel mrežo topničarjev. Foto: Reuters
Arsene Wenger se je lahko le držal za glavo. Že sredi prvega polčasa so bili njegovi varovanci v izgubljenem položaju. Foto: Reuters
Številni sedeži na stadionu Emirates so ostali prazni. Navijači so že v prvem polčasu izrazili nezadovoljstvo nad Wengerjem. Foto: Reuters

Topničarji so bili v drugem polčasu finala ligaškega pokala na Wembleyju popolnoma nemočni in Guardiola se je veselil prve lovorike na klopi sinjemodrih. V Premier ligi City drvi proti naslovu prvaka, saj ima kar 16 točk naskoka pred mestnim tekmecem Unitedom.
Tokrat je bilo vse odločeno že po pol ure igre. Uradno je bilo na stadionu Emirates 58.420 gledalcev. Toliko je bilo prodanih vstopnic, vendar veliko navijačev ni prišlo in tribune so samevale, polna je bila le polovica sedežev.
Izjemni Sane zrežiral vse tri gole
Gostje so blesteli v prvem polčasu. Po četrt ure igre je Leroy Sane sijajno prodrl in našel Bernarda Silvo, ki si je naravnal žogo na levico in jo sijajno zavrtinčil pod prečko. Petr Čech je bil nemočen. V 28. minuti je razigrani Sane znova premešal obrambo topničarjev in z leve strani podal na rob kazenskega prostora, kjer je Sergio Agüero sijajno oddal žogo do Davida Silve. Španec je z levo nogo matiral Čecha ob bližnji vratnici. Pet minut zatem je City izvedel protinapad, Kyle Walker je z desne strani podal pred vrata, kjer je Sane le še podstavil levo nogo za 0:3.

Aubameyang zapravil najstrožjo kazen
V 53. minuti je Nicolas Otamendi v kazenskem prostoru podrl Henrika Mhitarjana. Sodnik Andre Marriner je pokazal na belo točko. Pierre Emerick Aubameyang, ki je januarja prišel iz Dortmunda, je izvedel najstrožjo kazen, vendar je vratar Ederson sijajno posredoval in ohranil mrežo nedotaknjeno. Največjo priložnost za City v drugem polčasu je imel Agüero v 78. minuti, a se je izkazal Čech.

Wenger ni opravil nobene menjave
Navijači Arsenala so bili vse bolj nezadovoljni, Arsene Wenger pa ni opravil niti ene menjave na tekmi! Topničarji so šele na šestem mestu in nimajo veliko možnosti za preboj v Ligo prvakov v naslednji sezoni.
"Mislim, da smo vložili veliko energije v tekmo. Že od začetka smo igrali s premalo samozavesti in hitro smo plačali za to. Tudi z enajstih metrov nismo zadeli. En zadetek bi nas lahko dvignil. Izgubili smo proti najboljši ekipi Premier lige," je povedal Wenger.
City je zadnjič dobil obe medsebojni tekmi v prvenstvu v sezoni 1975/76. Arsenal je izgubil šele drugo izmed zadnjih 32 domačih tekem proti sinjemodrim.

V nedeljo Chelsea prihaja na stadion Etidad
"V prvem polčasu smo igrali brezhibno in dosegli tri izjemne gole. Prve četrt ure drugega polčasa smo odigrali slabo. Na koncu je seveda izid odličen. Zdaj moramo narediti še zadnje korake proti naslovu. To je zares velika lovorika, saj smo vložili deset mesecev trdega dela. Osvojili smo ligaški pokal, izpadli pa smo iz Pokala FA. Zdaj nam ostaneta še dva velika cilja v tej sezoni," je bil zadovoljen Guardiola, ki se je veselil 69. zmage v 100. tekmi na klopi Cityja. V nedeljo se bodo sinjemodri pomerili s Chelseajem, naslov pa si lahko zagotovijo že 7. aprila, kar bi bil rekord Premier lige.