Na uvodni tekmi v Gdynii med Ukrajino in Italijo je odločitev o zmagovalcu padla v 65. minuti. Jukim Konoplia je z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je Sergij Buleca v slogu največjih mojstrov poslal žogo za hrbet Alessandra Plizzarija. Malo pozneje je imel Vladislav Supriaga "na nogi" 2:0, a je meril mimo leve vratnice Plizzarija.

Sergij Buleca se veseli odločilnega gola. Foto: EPA

V 80. minuti je Ukrajina ostala brez Denisa Popova, ki je prejel drugi rumeni karton.

Brazilski sodnik razveljavil gol Scamacce v 92. minuti

Buleca med dvema italijanskima branilcema. Foto: EPA

Italija je napadala za podaljšek in v 92. minuti zabila izenačujoči gol. Gianluca Scamacca je v kazenskem prostoru mojstrsko sprejel žogo, nato pa iz obrata s strelom pod prečko matiral Andrija Lunina. Ukrajinci so zahtevali "videosodnika (VAR)", saj so menili, da je Scamacca pred strelom udaril Valerija Bondarja, ki je hitro padel na tla. In res, brazilski sodnik Raphael Claus je po ogledu posnetka razveljavil zadetek. Slavje Ukrajincev se je začelo, nekateri Italijani pa so na zelenici obsedeli v solzah.

V drugem polfinalu v Lublinu je Južna Koreja slavila z golom Čoja Juna, ki je v 39. minuti zadel z diagonalnim strelom z leve strani.