Jasmin Kurtić je sanjsko začel novo sezono. Foto: EPA

Na semaforju je bila 71. minuta, slovenski reprezentant je žogo dobil na levi strani, naredil nekaj korakov proti sredini in nato silovito udaril s skoraj 30 metrov. Žoga se je od vratnice odbila v mrežo, vratar Lukasz Skorupski je bil popolnoma brez moči.

Handanović skoraj ubranil 11-metrovko
Manj zadovoljen je bil Samir Handanović. Njegov Inter, ki ima pred sezono visoke apetite, je klonil na gostovanju pri Sassuolu z 1:0. Edini zadetek je padel v 27. minuti, ko je bil z najstrožje kazni natančen Domenico Beradi. Slovenski vratar se je žoge sicer dotaknil, a je vseeno pristala v mreži. Razmerje v strelih je bilo sicer 12:5 v korist Interja, ki pa je ostal brez točk. Sassuolo je na vseh zadnjih štirih tekmah premagal Inter!

Igrala še Zajc in Štulac
Empoli je z 2:0 premagal Cagliari, Miha Zajc je za zmagovalce igral 87 minut. Točko pa je s Parmo osvojil Leo Štulac. Gostitelji so sicer vodili z 2:0, a se je Udinese vrnil in izenačil na 2:2.