Jasmin Kurtić (v sredini) se je s Fabiem Liveranijem takole veselil prvega gola za Palermo. Foto: EPA
Marek Hamšik
Napolijev Marek Hamšik je v 45. minuti z 11 m postavil končni izid srečanja v Bologni. Foto: EPA
Clarence Seedorf
Clarence Seedorf kljub 35 letom igra odlično. Foto: Reuters
Samuel Eto'o
Inter, ki je v prejšnjem krogu izgubil proti Milanu, v Ligi prvakov pa še proti Schalkeju, je končno spet zmagal. Foto: EPA
Francesco Totti
Francesco Totti je dvakrat premagal Samirja Handanovića, toda slovenski reprezentančni vratar ni bil krivec za noben gol. Foto: EPA

Kurtić, 22-letni Belokranjec, je v 5. minuti po podaji Federica Balzarettija zadel z 10 metrov in povedel Palermo v vodstvo proti Ceseni. 186 cm visoki vezist je dosegel gol v svojem drugem nastopu v Serii A. Izjemen dosežek za Črnomaljca, ki je še pred letom dni branil barve slovenskega drugoligaša Bele krajine. Izid polčasa (2:0) je v 36. minuti postavil Mauricio Pinilla.

Neverjeten povratek Cesene z igralcem manj
Ko je bil v 74. minuti pri Ceseni izključen še Steve von Bergen, je kazalo na zanesljivo zmago domačih. A to je bil račun brez krčmarja, saj sta v sodnikovem podaljšku točko gostom zagotovila Marco Parolo in Emanuele Giaccherini. Zares šokanten razplet za Palermo, ki je igral brez kaznovanega Javierja Pastoreja. Armin Bačinović je v igro vstopil v 72. minuti, medtem ko je bil Siniša Andjelković na klopi. Josip Iličić zaradi poškodbe ni igral.

Jeleniču 10 minut v Torinu
Jelenič, 18-letni Koprčan, je igral zadnjih 10 minut srečanja med Juventusom in Genoo, ki ga je z golom v 83. minuti odločil (3:2) Luca Toni. Reneja Krhina ni bilo v postavi Bologne, ki je z 2:0 na domačem igrišču klonila proti Napoliju.

Seedorf in Pato poskrbela za lepo vodstvo Milana
Neapeljčani kljub zmagi še naprej zaostajajo za vodilnim Milanom za tri točke, saj so rdeče-črni z 2:1 slavili v Firencah. Milan je veliko dela opravil že v 1. polčasu. Mrežo domačih je v 8. minuti načel Clarence Seedorf, ki je z diagonalnim strelom pod prečko matiral Arturja Boruca. Z glavo mu je v kazenski prostor podal Alexandre Pato. Prav Brazilec je v 41. minuti povišal vodstvo, potem ko je z nekaj metrov v mrežo poslal žogo po šolski akciji Zlatana Ibrahimovića in Kevina Princea Boatenga.

Vargas vlil nekaj upanja
V 52. minuti se je Ibrahimović sam znašel pred Borucom, a streljal mimo vrat. Malo kasneje se je scenarij ponovil, tako da se je podpredsednik rdeče-črnih Adriano Galliani upravičeno držal za glavo. Domači so delovali dokaj nemočno vse do 79. minute, ko je Christian Abbiati najprej ubranil strel Riccarda Montoliva, a je odbita žoga prišla do Juana Manuela Vargasa, ki je z roba kazenslega prostora silovito sprožil in zadel po sredini gola. Žoga se je med letom odbila od prsi Gennara Gattusa. V 87. minut je bil zaradi ugovarjanja sodniku izključen Ibrahimović, kljub igralcu več pa Fiorentina v končnici ni resneje ogrozila gostujočih vrat.

Zmaga nad Chievom vsaj majhen obliž za Inter
Inter je po uničujočem tednu našel zadoščenje na tekmi proti Chievu, ki jo je dobil z 2:0. Zadela sta Esteban Cambiasso in Maicon. Čeprav je Chievo pri dnu lestvice, si je Inter po uspehu zelo oddahnil, trener Leonardo pa je poudaril, kako pomembna je bila ta zmaga in da pravzaprav ni še nikjer nič izgubljenega, čeprav se zdi, da lanski italijanski in evropski prvaki letos v domačem prvenstvu nimajo več pravih možnosti in da jih lahko v Ligi prvakov po porazu proti Schalkeju (2:5) reši le še čudež.

Jokić pred gol pošiljal uporabne žoge
Po polčasu je bilo 0:0, najlepšo priložnost pa je imel Giampaolo Pazzini, ki mu je v prazen prostor imenitno podal Maicon, Pazzini pa je po strelu s prve vrata zgrešil za nekaj centimetrov. V drugem delu je v igro prišel Wesley Sneijder, toda stadion Giuseppeja Meazze je bil vedno bolj vznemirjen, saj je Chievo kar nekajkrat zapretil, pri čemer je Bojan Jokić v kazenski prostor pošiljal uporabne žoge. Zlasti Sergio Pellissier ni imel prave sreče pri strelih. V 66. minuti je Cambiasso po strelu z desetih metrov načel mrežo Chieva, končni izid pa je postavil Maicon. Po zmedi v kazenskem prostoru je Brazilec dobil žogo pet metrov od gola in po obratu z zanesljivim strelom postavil končni izid. Boštjan Cesar je bil na klopi Chieva.

Razburljiv drugi polčas v Vidmu
Udinese je z 1:2 izgubil proti Romi. Samirja Handanovića je dvakrat premagal Francesco Totti. Prvič z bele točke (enajstmetrovka je bila zelo sporno dosojena), ko je streljal povsem po sredini, toda Handanović se je že vrgel v levo. Drugič je bil Totti uspešen v zadnjih trenutkih sodnikovega podaljška. V kazenskem prostoru je podal John Arne Riise, kapetan Rome pa je s petih metrov močno in natančno ustrelil za pomembno zmago, s katero se je Roma na tri točke približala Udineseju na 4. mestu, ki prinaša nastop v kvalifikacijah za Ligo prvakov. Za Udinese je v 87. minuti zadetek dosegel Antonio Di Natale. Tik pred drugim Tottijevim zadetkom je Kwadwo Asamoah zatresel mrežo Rome, a je zadetek sodnik Damato zaradi igranja z roko razveljavil. Pri Udineseju sta manjkala poškodovani Alexis Sanchez in kaznovani Gökhan Inler.