Kapetan Rudarja in nekdanji igralec Olimpije Damjan Trifković je z lepim strelom z razdalje šokiral Olimpijo in Rudar popeljal v četrtfinale pokalnega tekmovanja. Stavnice so na zmago Rudarja, ki ima to sezono v Prvi ligi po devetih krogih le štiri točke, ponujale kvoto med 12 in 13. Foto: www.alesfevzer.com
Olimpija je imela veliko priložnosti, v 56. minuti je takole sprožil Stefan Savić, toda Radan je strel ubranil. Foto: www.alesfevzer.com

500 gledalcev v Stožicah ni slutilo takšnega razpleta, saj je imela v dvoboju prvouvrščene in zadnjeuvrščene ekipe Prve lige Olimpija dolgo vse niti igre v svojih rokah. Junak tekme je bil Damjan Trifković, ki je v 79. minuti z 20 metrov sprožil izjemen strel in premagal mladega vratarja Matijo Orbanića.

Dva rdeča kartona za Olimpijo
Trener Safet Hadžić je preobrat iskal z rezervistoma Rokom Kidričem in Mariem Jurčevićem, toda vse je šlo le še navzdol in vse bolj nervozna Olimpija je tekmo končala kar brez dveh igralcev (Boakye, Menalo), saj sta prejela rdeči karton. V pokalnem tekmovanju tako v četrtfinalu ne bo niti Olimpije niti Maribora, ki ga je Koper v sredo premagal s 3:2.

Menalo stresel prečko
V prvem polčasu, v katerem so imeli gostitelji terensko premoč, je najlepšo priložnost v 17. minuti zapravil Luka Menalo, ki je bil neoviran v kazenskem prostoru, toda vratar Matej Radan je strel ubranil. V drugem polčasu (72.) je Menalo po podaji Savića z glavo žogo poslal v prečko, ob njegovi podaji pred gol pa je bil v 54. minuti Ante Vukušić malenkost prekratek.

Kuzmanović poživil Rudarjevo igro
Neučinkovitost v napadu ni bila edina Olimpijina težava. Tudi v obrambi je škripalo: v 67. minuti je rezervist Mićo Kuzmanović, ki je v Rudarjevo igro vnesel veliko živahnosti, kmalu po prihodu na igrišče po protinapadu poslal vratarja Orbanića na tla, toda žoga ni hotela v mrežo. V zadnjih sekundah tekme bi moral "po vseh pravilih" Dominik Radić potrditi zmago Rudarja, saj je neoviran streljal z nekaj metrov, žoga pa je zletela mimo gola.