Oster dvoboj Tilna Klemenčiča in Jucieja Lupete. Domžalčani so vzdržali bitko v
Oster dvoboj Tilna Klemenčiča in Jucieja Lupete. Domžalčani so vzdržali bitko v "zimskih" Stožicah. Foto: www.alesfevzer.com
Ibričić z bele točke zadel za vodstvo Domžal

Mulalić že v prvi minuti ubranil "zicer" Lupeti
Olimpija je imela že v prvi minuti srečanja "smrtno priložnost", saj se je Jucie Lupeta v protinapadu sam znašel pred vratarjem Domžal Ajdinom Mulalićem, a je ta dobil dvoboj na "štiri oči". Zmaji so tudi v nadaljevanju pritiskali za zadetek, a so se Domžalčani uspešno branili. V 40. minuti je Ante Vukušić s kakšnih 25 metrov meril pod prečko, toda Mulalić je bil na mestu. Enako tudi malo pozneje ob poskusu Menala z glavo.

Prekršek Valenčiča, zadetek Ibričića
In kdor ne da, dobi. Gostje so namreč v 53. minuti povedli. Vitja Valenčič je v kazenskem prostoru v zračnem dvoboju za ramo potegnil Nikolo Vujadinovića, sodnik Nejc Kajtazović pa je pokazal na belo točko. Zanesljivo jo je izvedel Senijad Ibričić.

Vukušić zapravil enajstmetrovko
Olimpija je v 79. minuti prišla do priložnosti za izenačenje, saj je Kajtazović posredovanje Svena Karića nad Menalom označil za enajstmetrovko. Izvajal jo je prvi strelec prvenstva Ante Vukušić, a je zgrešil okvir vrat. Po zapravljeni enajstmetrovki je Ibričić zaradi verbalnega obračunavanja s Kajtazovićem prejel še en rumeni in s tem rdeči karton.

Vukušić v 79. minuti zapravil enajstmetrovko

Vratnica Lazarevića, rdeči karton Bagnacka
Domžalam se je z igralcem manj uspelo braniti. Še več, v 90. minuti je Dejan Lazarević v protinapadu stresel vratnico. Malo pozneje je bil zaradi grobega prekrška nad Tončijem Mujanom izključen Macky Bagnack, s čimer se je veselje gostov lahko začelo.

Varovanci Darka Milaniča so v zadnjih dveh krogih ostali brez zmage. Trenerja slovenskih prvakov v zimskem premoru čaka veliko dela. Foto: www.alesfevzer.com

Kronaveter zadel za vodstvo Maribora
Maribor je pred tem v prav tako zimsko-hladnem Velenju, kjer se je temperatura spustila pod ledišče, povedel v 20. minuti iz prve nevarne akcije. Rudi Požeg Vancaš je z leve strani podal do Roka Kronavetra, ki se je odločil za strel s kakšnih 20 metrov in ob prvi vratnici matiral Mateja Radana.

Petrović "knape" še pred odmorom vrnil v igro
Srečanje v nadaljevanju tudi zaradi precej nizkih temperatur ni postreglo s predstavo za sladokusce. In ko je že kazalo, da bodo vijoličasti na odmor odšli z minimalno prednostjo, so knapi v 45. minuti izenačili. Dominik Radić je z desne strani poslal predložek na daljšo vratnico, kjer je Borna Petrović ob prepočasnih Nemanji Mitroviću in Kenanu Piriću žogo z glavo zabil v mrežo. Statistika prvega dela: posest žoge 54:46, streli 11:2, v okvir vrat 2:1 – vse za Maribor.

Radan ustavil poskusa Požega Vancaša in Kotnika
Vijoličasti so v drugem polčasu napadali za izenačenje, a je obramba Rudarja vzdržala. Nekajkrat je dobro posredoval tudi Radan, sploh ob poskusih Požega Vancaša in Andreja Kotnika od daleč. Srečanje se je tako končalo z remijem. Knapi so tako še drugič v sezoni doma Mariboru odščipnili dve točki. Končna statistika priča o jalovi premoči gostov: posest žoge 58:42, streli 23:2, v okvir vrat 5:1.

Maribor remiziral v Velenju
Celjani dobili gostovanje v Sežani

Kraševci po avgustu spet poraženi doma
V prvi tekmi dneva je Celje s 4:0 zmagalo v Sežani. Igralci Tabora do tega obračuna niso bili ravno gostoljubni, saj sta na stadionu Rajka Štolfe slavila le Aluminij in Olimpija. Zadnji poraz so Kraševci doživeli konec avgusta. Toda tokrat so brez pomoči kaznovanih Rodrigueja Bongonguija in Dominika Mihaljevića naleteli na premočnega tekmeca.

Božić, Vizinger in Lotrič strli Sežano
Celjani so povedli v 23. minuti, ko so izvajali kot, do žoge je meter od vrat prišel Dario Vizinger, ki jo je zlahka poslal v vrata. Tri minute pred koncem polčasa je Mitja Lotrič odlično udaril z 20 metrov, žoga se je od vratnice odbila v polje, odbitek pa je v mrežo pospravil Ivan Božić. 22-letni Hrvat se je med strelce vpisal še v 65. minuti, ko je po akciji Mitje Lotriča in Vizingerja potisnil žogo v mrežo za sedmi gol v sezoni. Končni izid je v samem zaključku iz protinapada postavil Lotrič.

Aluminij je največje presenečenje jesenskega dela prvenstva, ki ga bo končal na drugem mestu, točkovno poravnan s tretjim Mariborom. Foto: www.alesfevzer.com

Kidričani prerešetali mrežo Kranjčanov
Medtem ko Maribor v soboto ni znal spraviti žoge v mrežo Triglava, je Aluminij Gorenjce razbil kar z 8:1. Dvoboj je bil praktično odločen v uvodnih 21 minutah, ko so šumari zadeli trikrat. V 7. minuti je Kranjčane načel Mihael Klepač, v 15. in 21. pa je bil dvakrat uspešen Nikola Leko. Še pred polčasom je na 4:0 ob pomoči vezista Triglava Aleša Mertlja povišal Matic Vrbanec.

Na začetku drugega polčasa je drugič zadel Klepač, za pol ducata golov pa je poskrbel Ante Živković. Častni zadetek za goste je bil delo Qendrima Hasanaja, preden je komaj 17-letni David Flakus Bosilj v zaključku zabil dvakrat za končnih 8:1.