Nemški hokejist Leon Draisaitl (pri Edmontonu je od leta 2015) se je izkazal z golom in podajo. Foto: Reuters

Leon Draisaitl je za Edmonton, ki je na vrhu Pacifiške divizije točko pred Arizono, dosegel gol in podajo, Mikko Koskinen pa je ubranil 35 strelov. Draisaitl je zadel po enajstih minutah uvodne tretjine. Gostje so tri minute pozneje zatresli mrežo (Blake Lizotte), toda sodnik je gol razveljavil. Le nekaj sekund je minilo, ko je Edmonton vodstvo povišal na 2:0, uspešen je bil Alex Chiasson, ki je preusmeril strel Connorja McDavida.

Edini zadetek za Los Angeles je v 54. minuti dosegel Michael Amadio. Kapetan Anže Kopitar v 23 minutah igre ni sprožil strela na gol, že na peti zaporedni tekmi je ostal brez točke.

Kralji so izgubili četrtič na zadnjih petih tekmah in ostajajo na dnu Zahodne konference.

"Zoprno je, ko izgubiš takšno tekmo. Nismo igrali slabo, bili smo enakovredni v vseh tretjinah, a smo dobili gola z igralcem manj. Imeli smo priložnosti, a plošček preprosto ni šel v mrežo," je dvoboj ocenil Blake Lizotte.

Naslednja tekma Kopitarja in soigralce čaka v noči na nedeljo, ko bodo gostovali v Calgaryju.