Lionel Messi je takoj po vstopu poživil igro Barcelone, ki je v zadnjih 20 minutah blestela. Foto: Reuters

V zelo zgoščenem ritmu tekem se je trener Ernesto Valverde odločil, da argentinski virtuoz začne tekmo na klopi. Po 64 minutah je bilo jasno, da so gostje zelo trd oreh, in poslal ga je v igro. V zadnjih 20 minutah je Messi briljiral, pripravil je zadetek Luisu Suarezu in nato še z desno nogo v sodnikovem dodatku postavil končni izid.

Dembele z zadetkom kronal odlično predstavo
Leganes je v jesenskem delu ugnal Barcelono z 2:1 in tudi tokrat se je odločil za zelo disciplinirano igro. Razigran je bil Ousmane Dembele, ki si je v 32. minuti izmenjal dvojno podajo z Jordijem Albo. Vezist je z leve strani podal v kazenski prostor, kjer je Dembele z desno nogo poslal žogo od vratnice v mrežo.

Braithwaite izenačil na začetku drugega polčasa
Leganes je zdržal do odmora, nato pa je precej bolje začel drugi polčas. Jordi Alba je slabo ocenil let dolge žoge. Oscar je desne strani podal pred vrata, kjer je Martin Braithwaite iz bližine zatresel mrežo.

Danec Martin Braithwaite je izenačil po uri igre. Foto: Reuters

Suarez na pravem mestu po strelu Messija
V 64. minuti sta vstopila Messi in Ivan Rakitić, pet minut zatem pa se je poškodoval Ousmane Dembele. V boju za žogo je nerodno stopil in si zvil gleženj. Zamenjal ga je Malcom.

Messi je takoj poživil igro Kataloncev. V 71. minuti si je naravnal žogo na levico in sprožil z 18 metrov, vratar Ivan Cuellar se je izkazal s sijajno parado. Žogo je odbil blizu stičišča vratnice in prečke, a naravnost do Luisa Suareza, ki je pritekel in jo potisnil v mrežo. Najprej se je dotaknil žoge, nato pa je še zadel Cuellerja v glavo. Videosodnik si je ogledal posnetek in zadetek priznal.

Messi ima tudi odlično desnico
Gostje so bili v igri vse do sodnikovega dodatka, ki je bil dolg kar sedem minut. V 92. minuti si je Messi izmenjal dvojno podajo z Jordijem Albo, nato pa žogo z desno nogo zabil pod prečko.

V četrtfinalu kraljevega pokala derbi s Sevillo
Barcelona ima po 20 krogih 46 točk, madridski Atletico zaostaja pet točk, Real pa kar deset. Sredi tedna se nadaljujejo kraljevi pokal, v četrtfinalu se bo Barcelona srečala s Sevillo. Prva tekma bo že v sredo na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan.