Thiago in Robert Lewandowski sta blestela na Allianz Areni. Bayern je udarno začel spomladanski del prvenstva. Foto: Reuters

9. februarja rdeči biki prihajajo na Allianz Areno in Bavarci želijo čez dva tedna zavzeti vrh lestvice. Spodrsljaj vodilne ekipe jim je dal krila, na večernem derbiju kroga so prikazali imenitno predstavo. Schalke je na trenutke izgledal kot kakšna kadetska ekipa, ki je zašla na nogometni tempelj v Fröttmaningu.

Trener Flick je naredil le eno spremembo v primerjavi s postavo, ki je prejšnjo nedeljo povozila Hertho v Berlinu s 4:0. Joshua Kimmich je odslužil kazen zaradi rumenih kartonov in Philippe Coutinho je moral znova na klop.

Lewandowski znova sam na vrhu lestvice strelcev
Bayern je povedel že v 6. minuti, ko je Thomas Müller z desne strani poslal predložek v kazenski prostor. Vratar gostov Markus Schubert je naredil veliko napako, žogo je izbil naravnost na nogo Ivana Perišića. Hrvat je takoj podal pred vrata, kjer je Robert Lewandowski z volejem poslal žogo v mrežo. To je bil že 21. zadetek najboljšega strelca Bundeslige v letošnji sezoni.

Thomas Müller, ki ni več na seznamu nemškega selektorja Joachima Löwa, je v Münchnu nepogrešljiv član udarne enajsterice. Foto: Reuters

Matondo stresel prečko
Tri minute zatem je imel Schalke najlepšo priložnost v prvem polčasu. Kimmichu je žoga ušla, Rabbi Matondo je prišel do strela z 12 metrov, žoga je zadela Jeroma Boatenga, preletela Manuela Neuerja in zadela prečko.

V nadaljevanju so imeli gostitelji veliko premoč. Žoga je odlično krožila, to je bil pravi Bayern. Slabe predstave pod vodstvom Nika Kovača v jesenskem delu so očitno preteklost. Osem minut pred odmorom je Lewandowski iz bližine poslal žogo v mrežo po podaji Leona Goretzke. Navijači so se že veselili, a oglasil se je videosodnik in zadetek upravičeno razveljavil zaradi prepovedanega položaja Benjamina Pavarda, ki je podal z desne strani v kazenski prostor.

Müller še pred odmorom odločil zmagovalca
V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Perišić na levi strani kazenskega prostora našel Goretzko, ki je podaljšal žogo pred vrata, pritekel je Müller in z desnico mojstrsko preusmeril žogo v malo mrežico.

Goretzka zadel proti nekdanjim soigralcem
Takoj na začetku drugega polčasa so razigrani Bavarci silovito napadli. Schubert se je izkazal z dvema paradama, nemočen pa je bil v 50. minuti. Po podaji iz kota je Goretzka najprej poskusil z glavo, njegov strel je bil blokiran, nato pa je z desnico z volejem poslal žogo v mrežo za 3:0.

Izjemna akcija Lewandowskega in Thiaga
Pet minut zatem je Amine Harit naredil veliko napako pred svojim kazenskim prostorom. Thiago je v kazenskem prostoru zaposlil Lewandowskega, ki je opazil, da je Španec stekel proti vratom. V idealnem trenutku ga je zaposlil in Thiago je z desnico potisnil žogo v prazno mrežo.

Serge Gnabry, ki je v 68. minuti zamenjal Perišića, je minuto pred koncem postavil končni izid. Žogo je poslal med nogama Schuberta v mrežo.

Poraz Leipziga jih je dodatno podžgal
"Ko smo izvedeli za poraz Leipziga, smo bili še bolj motivirani. Od prve minute smo bili maksimalno zbrani. Dobro smo se znašli v vlogi zasledovalca, vendar želimo hitro priti na vrh. Novembra smo ugnali Borussio s 4:0 in tokrat je bilo podobno," je bil zadovoljen Müller.

Almamy Traore je dosegel najlepši zadetek kroga. Foto: Reuters

Grenek poraz rdečih bikov v Frankfurtu
Leipzig je imel v prvem polčasu v Frankfurtu ogromno premoč (streli 12:1). Kevin Trapp se je v vratih Eintrachta večkrat izkazal. Sijajni napadalec Timo Werner in soigralci ga niso uspeli ukaniti.

Kazen za neučinkovitost je prišla v 48. minuti, ko je Martin Hinteregger ušel po levi strani in lepo podal na rob kazenskega prostora, kjer je Almamy Traore velemojstrsko zadel žogo z desnico in jo poslal pod prečko. Evrogol branilca iz Malija, ki pa ima francosko državljanstvo.

Leipzig je v nadaljevanju jalovo napadal, gostitelji pa so na sredini igrišča odlično stali. V 94. minuti je napadalec Goncalo Paciencia z leve strani podal pred vrata, kjer je razredčena obramba gostov pozabila na Filipa Kostića, ki je iz bližine postavil končni izid.

Eintracht se je veselil druge prestižne zmage na domači zelenici. 2. novembra so izbranci Adija Hütterja ugnali Bayern kar s 5:1 in po tej tekmi je bil odpuščen Niko Kovač.

Erling Braut Haaland je dvakrat vstopil v drugem polčasu in skupno zabil pet golov. Borussia je z izjemnim Norvežanom resen kandidat za naslov prvaka. Foto: Reuters

Nagelsmann: Nismo na nivoju Bayerna in Borussie
"Znašli smo se tik pod vrhom, zdaj pa se bomo odločiti, če bomo šli na kavico, si vzeli odmor in prepustili, da tekmeci pridejo na vrh gore. Mislim, da nekateri igralci želijo nekaj pojesti in popiti, potem pa obrniti v dolino. Nismo na nivoju Bayerna in Borussie, čeprav smo še vedno na prvem mestu," je bil jezen trener Leipziga Julian Nagelsmann.

Najstnik Haaland poskrbel za evforijo v Dortmundu
V petek zvečer je dortmundska Borussia premagala Köln s 5:1. Ko so gostje znižali na 3:1 z zadetkom Marka Utha v 64. minuti, je trener črno-rumenih Lucien Favre v igro poslal Erlinga Haalanda. Norvežan je z dvema zadetkoma potrdil zmago Borussie in poskrbel za evforijo na tribunah stadiona Westfalen.

Na dveh tekmah je 19-letnik zadel že petkrat. Tri minute pred koncem mu je uspela prava mojstrovina, ko je v polnem šprintu švignil mimo vratarja Tima Horna, nato uspel zadržati žogo v igri in jo skoraj iz mrtvega kota zavrtinčiti v malo mrežico.