Valter Birsa je bil prvo ime na tekmi Udinese - Chievo. Foto: EPA
Udinese - Chievo
Udinese je izenačil iz protinapada, in sicer prek Cyrila Thereauja, ki je na vrhu kazenskega prostora lepo sprejel žogo od Rodriga De Paula in jo natančno poslal v spodnji levi kot. Foto: EPA
Antonio Candreva in Mauro Icardi
Mauro Icardi je za Inter zadel dvakrat, enkrat iz enajstmetrovke. Foto: EPA
Patrick Cutrone
Pri Milanu je blestel 19-letni Patrick Cutrone. Foto: EPA

31-letni Šempetrčan je bil podajalec pri vodilnem golu Chieva - izvedel je kot, žogo pa je lepo sprejel Roberto Inglese, ki je z glavo žogo pospremil v mrežo. Birsa je bil blizu gola ob koncu prvega polčasa, ko je sprejel podajo v kazenskem prostoru, močno streljal, a je njegov strel blokirala obramba videmskega kluba.

Mojstrovina Birse
Hitro po vrnitvi na nogometno zelenico je Birsa zadel za ponovno vodstvo Chieva (2:1). Z levico je streljal z okoli 25 metrov, žoga pa je končala tik pod prečko. Neubranljiv strel. Birsa je bil nekaj minut pozneje blizu drugemu golu, ko je spet močno streljal z razdalje, malo je manjkalo, da ne bi še drugič prelisičil vratarja Udineseja.

To je sedma sezona Primorca na Apeninskem polotoku, v pretekli sezoni je zbral sedem golov in devet podaj.

Visoki zmagi milanskih klubov
V uvodnem krogu sta visoko zmagala tudi milanska kluba, Inter in Milan. Zadnji, ki je za nakup okrepitev, s katerimi želijo končati niz slabih sezon, porabil 190 milijonov evrov, je že v prvem polčasu postavil končni izid 3:0. Potem ko je igralec Crotoneja Federico Ceccherini v kazenskem prostoru za dres povlekel Patricka Cutroneja, je Franck Kessie streljal z bele črte in zadel za 1:0. 19-letni Cutrone je povišal vodstvo v 18. minuti, ko je zabil z glavo, pet minut pozneje pa je zadel še Suso (podal mu je Crutone), natančno jer meril v desni spodnji kot.

Tudi Inter je stvari hitro vzel v svoje roke, dva gola je v prvih 15 minutah dosegel kapetan Mauro Icardi, Ivan Perišić pa je za končnih 3:0 zadel v 79. minuti.

Nogometaši Juventusa so včeraj na uvodni tekmi odpravili Cagliari s 3:0. Stara dama lovi že sedmi zaporedni "scudetto".