Pri Velenjčanih so se med reprezentančnim premorom odločili za menjavo trenerjev. Janija Žilnika je zamenjal Nikola Jaroš, ki je do zdaj vodil mladinsko selekcijo knapov, v pretekli sezoni pa je vodil člansko ekipo ptujske Drave.

Rudar je v prejšnjem tednu zapustil Milan Tučić. Ljubljančan bo kariero nadaljeval v Leuvnu, trenutno vodilnem klubu belgijske druge lige. Velenjska četa je tako pred nadaljevanjem prvenstva še dodatno oslabljena.

Šova Matkja v prvem polčasu
Ljubljančani so začeli odlično in že v 8. minuti povedli. Po podaji z desne strani je z glavo zadel Aljoša Matko. Isti igralec je prednost Brava povišal v 21. minuti, ko je izkoristil podajo Mustafe Nukića z leve strani. To je bil že njegov peti gol sezone.

Blizu zadetku je bil v 10. minuti tudi novinec v gostujoči ekipi Besart Abdurahimi z volejem. V 31. minuti je bil sijajni Matko blizu hat-tricku, ko je sprožil z dobrih desetih metrov, Tomaž Stopajnik pa se je izkazal. Napadalec Brava je malce zatem poskusil še z glavo, a nenatančno.

Radić v prepovedanem položaju
V 48. minuti je pri Bravu poskusil Michael Ogungbaro, toda žogo je poslal mimo vrat, tako kot malce pozneje po strelu z glavo. V 62. minuti so se gostitelji prehitro veselili zadetka Dominika Radića, ki so ga sodniki razveljavili zaradi prepovedanega položaja.

Po Matkovi podaji iz kota v 65. minuti je Abdurahimi povišal na 0:3. Končni izid je dve minuti zatem postavil Nukić z glavo, z desne strani je podal Gal Primc.

V 89. minuti je poraz malce ublažil Damjan Trifković, ki je mojstrsko izvedel prosti strel s 25 metrov in zadel desni zgornji kot.

V Šiški boljši Velenjčani s 4:1
Bravo in Rudar sta si nasproti stala tudi pred mesecem dni v prvem krogu Pokala Slovenije. Po rednem delu je bilo 1:1 (uspešna sta bila Mustafa Nukić in Borna Petrović), zmagovalec je bil tako znan šele po 120 minutah (1:4). Za Rudar so v podaljšku zabili Aljaž Krefl, Nemanja Tomašević in Dominik Radić.