Brazilci so zmago nad favorizirano Hrvaško proslavili zelo čustveno. Foto: EPA

Težko mi je to reči, ampak zasluženo so zmagali. Nismo bili tisto, kar bi morali biti. Prestrašili smo se zmage, oni pa so si je želeli bolj kot mi. Obramba ni bila čvrsta, brez nje pa ne moreš zmagati. Slab uvod v tekmo je bil ključen, ko smo se približali na gol zaostanka, pa smo naivno prejeli gol. V tem trenutku nismo imeli sreče, ampak te na tej tekmi nismo niti zaslužili.

Lino Červar, selektor Hrvaške

Hrvati so tekmo začeli zelo slabo, že po desetih minutah igre so zaostajali za pet golov (8:3). V napadu so delovali brezidejno, kar so Brazilci znali kaznovati, saj so kar šestkrat zatresli nebranjeno mrežo. Največ so v tem delu igre vodili za šest golov (12:6). Do odhoda na odmor so nekoliko zmanjšali zaostanek (17:13).

V drugem polčasu so varovanci Lina Červarja nadaljevali slabo igro, ni steklo niti v napadu niti v obrambi, Brazilci so v 37. minuti spet povedli za šest (22:16). Upanje Hrvatov se je prebudilo osem minut pred koncem, ko so zmanjšali zaostanek na tri gole (26:23). Ko so dosegli še dva hitra gola, se jim je uspelo popolnoma vrniti v igro (26:25). Brazilci so štiri minute pred koncem spet povedli za tri (28:25), česar Hrvatom ni uspelo več ujeti.

Nezadovoljni Lino Červar. Foto: EPA

V brazilski izbrani vrsti je bil najučinkovitejši Haniel Langaro z devetimi goli, v hrvaški pa Domagoj Duvnjak s šestimi zadetki.

Hrvati so se s presenetljivim porazom otežili pot v polfinale SP-ja, saj sta naslednji oviri rokometni velesili Nemčija in Francija.

Po uvodnih tekmah v skupini I vodita Francija in Nemčija s po petimi točkami, Hrvaška jih ima štiri, Španija in Brazilija po dve, Islandija pa je brez točk.

Danska in Švedska trenutno na vrhu
Madžarska, ki je v dodatnih kvalifikacijah izločila Slovenijo, je v Herningu v okviru skupine II brez težav ugnala Tunizijo s 26:21. Pri naših vzhodnih sosedih je blestel Zsolt Balogh z devetimi goli, pri Tunizijcih pa sta bila najučinkovitejša Mosbah Sanai in Oussama Boughanmi, oba sta dosegla po pet zadetkov.

Norveška je v svojem prvem dvoboju v drugem delu v Herningu premagala Egipt z 32:28 (16:14). Pri Norvežanih sta bila strelsko najbolj učinkovita Sander Sagosen in Magnus Rod, ki sta dosegla po deset golov, pri Egipčanih pa Ahmed Elahmar in Mohammad Sanad s po štirimi zadetki.

V polfinale, ki bo v petek, 25. januarja, v Hamburgu, se bosta prebili po dve najboljši izbrani vrsti iz Kölna in Herninga.

SKUPINA I, Köln:
BRAZILIJA - HRVAŠKA 29:26 (17:13)
Langaro 9, Borges 5, Pozzer 4; Duvnjak 6, Stepančić, Štrlek in Horvat po 5.

NORVEŠKA - EGIPT 32:28 (16:14)
Rod in Sagosen po 10; El Ahmar in Sanadpo 4.

ŠVEDSKA                 3  3 0 0  6
DANSKA                  3  3 0 0  6
NORVEŠKA                3  2 0 1  4
MADŽARSKA               4  1 1 2  3
EGIPT                   3  0 1 2  1
TUNIZIJA                4  0 0 4  0

Prvouvrščeni reprezentanci igrata polfinale, tretja za peto, četrta pa za sedmo mesto.