Jay Rodgiguez je z izjemnim strelom potrdil zmago Burnleyja, ki se je prebil na 13. mesto. Foto: Reuters

Burnley je že tretjič zapored na Old Traffordu zabil dva gola. V zadnjih dveh sezonah se je tekma končala z delitvijo točk (2:2). Burnley je zadnjič zmagal na Old Traffordu 22. septembra 1962 (2:5), na domačem Turf Mooru pa je rdeče vrage zadnjič ugnal 19. avgusta 2009.

Wood se je izkazal z golom in podajo
Že v prvem polčasu so gostitelji prikazali zelo slabo predstavo. Šest minut pred odmorom je po podaji iz prostega strela v kazenskem prostoru najvišje skočil Benn Mee in poslal žogo pred vrata, kjer jo je spretni Chris Wood s šestih metrov preusmeril v mrežo.

Chris Wood je bil najboljši igralec tekme na Old traffordu. Foto: Reuters

Razigrani Wood se je v 56. minuti izkazal še s podajo. Jay Rodriguez je z močnim strelom s 15 metrov z levico poslal žogo pod prečko, David de Gea je bil nemočen.

Trener rdečih vragov Ole Gunnar Solskjaer je le zmajeval z glavo na klopi. V nadaljevanju je v igro poslal Masona Greenwooda, Jesseja Lingarda in Luka Shawa, a to ni prav nič spremenilo poteka igre.

V 83. minuti je Greenwood z roba kazenskega prostora streljal malce mimo vrat, v zadnji minuti rednega dela pa je Luke Shaw zatresel mrežo, vendar je pred tem naredil prekršek in videosodnik je zadetek razveljavil.

United le še bleda senca evropskega velikana
Gostitelji so imeli le navidezno premoč (streli 24:5, v okvir vrat 7:2, koti 5:2, posest 72:28%), a vratar Nick Pope sploh ni imel veliko dela. Brez Paula Pogbaja in Marcusa Rashforda je Manchester United le še bleda senca evropskega velikana.

Navijači so hiteli proti izhodom, potem ko so videli eno izmed najslabših predstav rdečih vragov v zadnjih letih. Foto: Reuters

Solskjaer: Ne smemo se smiliti sami sebi
"Res mi veliko stvari roji po glavi. To je bilo veliko razočaranje. V letošnji sezoni se igralci zelo trudijo, fantastično so odigrali nekaj tekem, a tokrat preprosto ni bilo dovolj. Fantje so bili zelo utrujeni v drugem polčasu, niso imeli pravih idej v napadu. Ne smemo se smiliti sami sebi. Igrati za Manchester United je velik privilegij, saj je to najboljši klub na svetu. Včasih je treba potrpeti tudi te slabe trenutke in prepričan sem, da se bomo izvlekli," je poudaril Solskjaer.

Dyche ni opravil nobene menjave
Trener Burnleyja Seay Dyche sploh ni naredil nobene menjave, saj je bil navdušen nad predstavo svojih izbrancev. "Zelo sem zadovoljen, prikazali smo sijajno predstavo. Vsi smo se zavedali, da nikoli ni lahko igrati na Old Traffordu. Nisem imel občutka, da si je Manchester priigral veliko zrelih priložnosti. Zares smo bili dobro organizirani v obrambi," je Dyche kar žarel po tekmi.

Navijači že v 85. minuti izpraznili stadion
73.198 se je zbralo na Old Traffordu, večina je bila zelo razočaranih, že pet minut pred koncem tekme so tribune samevale. Takih prizorov v "teatru sanj" ni bilo že več desetletij.

Najstnik Haaland raje izbral Dortmund
Solskjaer si je v januarskem prestopnem roku zelo želel pripeljati rojaka Erlinga Brauta Haalanda, ki je v soboto debitiral v dresu dortmundske Borussie s hat-trickom. 19-letnik se je po posvetu z agentom precej raje odločil za črno-rumene, ki igrajo v Ligi prvakov.