Endri Cekici je bil najboljši igralec v Stožicah. Poleg dveh zadetkov je tudi zapravil najstrožjo kazen. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani so zadržali dve točki naskoka pred Mariborom, do konca jesenskega dela pa jih čakata še gostovanji v Celju in v Šiški pri Bravu, za konec pa 4. decembra v Stožice prihajajo Domžalčani. Izbranci Safeta Hadžića imajo torej lepo priložnost za osvojitev jesenskega naslova.

Cekici zrežiral novo zmago Olimpiji v Stožicah

Mojstrovina Cekicija s prostega strela
V prvem polčasu je Olimpija prevladovala ves čas z izjemo zadnjih nekaj minut in imela tudi lepše priložnosti. Povedla je v 14. minuti, ko je Cekici s prostega strela z 20 metrov z zavito žogo prelisičil Davida Adama. Vratar gostov je obstal na mestu.

Najboljši strelec lige Ante Vukušić se je zelo trudil, a tokrat mu ni veliko uspevalo. V 20. minuti ni povzročil težav Adamu s strelom od daleč, dve minuti zatem pa je iz bližine žogo slabo zadel.

Adam zlahka ujel slab strel Cekicija z bele točke
V 33. minuti je Klemen Nemanič podrl Jucieja Lupeto v kazenskem prostoru. Vukušić in Cekici sta želela izvesti strel z bele točke, Hadžić pa se je odločil za razigranega Cekicija, ki pa je sprožil preveč ležerno in sežanski vratar je žogo ujel. Gostje so bili v podrejenem položaju in Nejc Vidmar ni imel veliko dela.

Mojstrski gol Cekicija

Odločitev padla že v prvi minuti drugega polčasa
Že v prvi minuti nadaljevanja so Ljubljančani podvojili prednost, ko je Stefan Savić stekel v protinapad, Antonio Azinović ga je na robu kazenskega prostora podrl, a je akcijo spremljal Cekici, ki je z leve strani dosegel sedmi gol sezone.

Najlepšo priložnost za Tabor je imel Predrag Sikimić iz bližine, odlično pa je posredoval Nejc Vidmar.

Rezervist Menalo dvakrat v okvir vrat
V 63. minuti je vstopil Luka Menalo, ki je sedem minut pred koncem zadel vratnico z desne strani. V 86. minuti je do strela z 12 metrov prišel Cekici, a je bil Adam na pravem mestu. Nekaj trenutkov zatem je znova streljal Menalo, žogo pa je Adam odbil v okvir vrat.

Cekici zapravil enajstmetrovko

Zeleno-beli so imeli premoč v vseh elementih igre (streli 21:9, v okvir vrat 12:4, koti 5:2, posest 64:36 %).

Hadžić: Želimo zmagati na preostalih treh tekmah za jesenski naslov
"Mi smo velika ekipa, pritisk je stalen, moramo zmagovati in danes nam je uspelo. Po porazu v Murski Soboti smo morali zmagati. Nikoli nisem popolnoma zadovoljen, prevladovali smo, podaje so bile hitre, 2:0 pa je realen izid. Pri najstrožji kazni sem se odločil za Cekicija, to je moja napaka. Mislim sem, da bo zadel, saj je res dobro igral. Naslednjič bo streljal Vukušić. Zdaj nas čakata dva tedna odmora, potem pa želimo zmagati na preostalih treh tekmah, saj želimo postati jesenski prvaki," je poudaril Hadžić.

Analiza po tekmi Olimpija – Tabor Sežana

Aluminij ostaja trn v peti Mure
Mura je na domači zelenici zadnjič izgubila 2. decembra lani, tokrat pa je ostala praznih rok proti Aluminiju, ki je na lestvici ujel Maribor. Kidričani so dobili oba letošnja medsebojna obračuna, to pa sta tudi edina poraza Sobočanov v letošnjem prvenstvu. Aluminij je do četrte zmage na zadnjih petih tekmah prišel na svojstven način, s hitrimi prehodi z ene na drugo polovico in z učinkovitostjo, izkoristil je praktično vse priložnosti, ki si jih je pripravil.

Mura po letu dni izgubila v Fazaneriji

Maroša kronal boljši začetek gostiteljev
Sobočani so zapretili že v 4. minuti, ko je od daleč poskusil Jon Šporn, vratar Luka Janžekovič je žogo odbil, do strela je prišel Luka Bobičanec, ki je stresel prečko. V 15. minuti so gostitelji povedli. Po lepi akciji je z leve strani kazenskega prostora žogo poslal v sredino Klemen Pucko, Amadeju Maroši pa je ni bilo težko poslati v mrežo.

Gostje so izenačili v 22. minuti. Mihael Klepač je pritekel v kazenski prostor, nato pa z neubranljivim udarcem pod prečko matiral vratarja Matka Obradovića.

Bobičanec zadel iz kota
V 34. minuti je Bobičanec izvedel kot z leve strani, Janžekovič je bil v gneči pokrit in ni mogel posredovati, tako da je žoga neposredno iz kota končala v mreži. Kidričani so odgovorili še hitreje kot pri prvem zaostanku. Po hitrem napadu je Klepač podal žogo v sredino, Pečnik jo je zgrešil, a se je do nje dokopal Ante Živković, ki je z močnim strelom premagal Obradovića.

Kidričani kaznovali neučinkovitost Sobočanov
Aluminij je prvič povedel v 54. minuti. Klepač je odlično podal žogo Živkoviću, ki se je znašel sam pred Obradovićem in ga kljub neprepričljivemu strelu tudi premagal. Mura je nato vse moči preusmerila v napad, pripravila si je kar nekaj priložnosti. V 64. minuti je Bubnjar s težkega položaja, a iz neposredne bližine zadel vratarja, minuto pozneje je Bobičanec vse storil, kot je treba, a je njegov poskus Janžekovič obranil, v nadaljevanju je Hrvat še enkrat prišel do strela, toda z glavo je žogo poslal čez gol.

Petric priigral tri točke Triglavu

Vsi igralci Mure so v sodnikovem dodatku krenili v napad. Marcel Čermak se je v 92. minuti izognil nedovoljenemu položaju in podal do Nikole Leka, ki je postavil končni izid.

Triglav do zmage z igralcem manj
Na prvi nedeljski tekmi je Triglav v Kranju z 1:0 premagal Bravo, čeprav je od 42. minute igral brez izključenega Milana Milanovića. Srečanje je z drugim prvenstvenim zadetkom v 67. minuti odločil Gaber Petric, ki se je v kazenskem prostoru najbolje znašel po podaji Tilna Mlakarja. V 86. minuti so bile moči spet izenačene, saj je moral predčasno z igrišča zaradi drugega rumenega kartona tudi Josip Brekalo. Ljubljančani so doživeli četrti poraz zapored.