David Silva (levo) je bil najboljši posameznik na tekmi Manchester City - Newcastle United. Foto: Reuters

Sinjemodri, ki so pred dvema krogoma odpihnili Liverpool s svojega stadiona (4:0), so v prejšnjem krogu presenetljivo izgubili v Southamptonu (1:0). Tokrat dvomov o zmagovalcu ni bilo.

Že v 10. minuti je po podaji Davida Silve z leve strani s šestih metrov v polno zadel Gabriel Jesus. Dobrih deset minut pozneje je po skoraj identični akciji – podal je Kevin De Bruyne – z desetih metrov zadel Rijad Mahrez.

V nadaljevanju se je mreža črno-belih zatresla še trikrat. Po slabi uri igre je lastno mrežo zatresel Federico Fernandez, izid 4:0 je v 65. minuti s prostega strela postavil David Silva.

'Petarda' je odjeknila v 91. minuti, po napaki v gostujoči obrambi je vratarja Martina Dubravko v napačno smer poslal Raheem Sterling.

Z zmago in polnim izkupičkom točk so si varovanci Pepa Guardiole že skoraj zagotovili drugo mesto na lestvici. Štiri kroge do konca imajo pred tretjeuvrščenim Chelseajem devet točk naskoka, še eno več pred četrtouvrščenim Leicester Cityjem.

Mohamed Salah (v sredini) je v Brightonu dvakrat zatresel mrežo. Foto: Reuters

Liverpool najhitreje do 30 zmag v sezoni
Na zadnji sredni tekmi 34. kroga sta se na jugu Anglije udarila Brighton in Liverpool. Gostje, novopečeni angleški prvaki, so ekspresno hitro povedli z 2:0. Po napaki v domači obrambi in podaji Nabyja Keitaja je mrežo za 1:0 zatresel Mohamed Salah, že nekaj trenutkov pozneje se je med strelce s plasiranim strelom vpisal še kapetan Jordan Henderson. V nadaljevanju prvega polčasa so gostitelji prišli do sape in v napadu zaigrali podjetneje, zaostanek so zmanjšali tik pred odmorom, po predložku z desne strani je z 11 metrov natančno meril Leandro Trossard. V nadaljevanju se gostitelji niso predali, nekajkrat so resno zapretili obrambi rdečih, ko pa je po predložku Andyja Robertsona iz kota z glavo ob bližnji vratnici v 76. minuti še drugič na tekmi zadel Salah, je bil zmagovalec odločen. Liverpool je tako najhitreje v vsej zgodovini angleškega nogometa v posamezni sezoni dosegel 30 zmag.

Rekord rdečih vragov
Manchester United se je z zmago v Birminghamu nad Aston Villo (0:3) četrtemu mestu približal le na točko. Rdeči vragi so postali prva ekipa, ki je v Premier ligi štirikrat zapored slavila z vsaj tremi goli razlike. Gostje so povedli v 27. minuti, ko je Ezri Konsa v kazenskem prostoru podrl Bruna Fernandesa, Portugalec pa je zanesljivo izvedel enajstmetrovko. Peta minuta sodnikovega dodatka prvega polčasa je tekla, ko sta si Mason Greenwood in Anthony Martial izmenjala dvojno podajo, nato pa je Greenwood z roba kazenskega prostora meril natančno za 2:0. V 58. minuti je Fernandes izvedel kot, podal na rob kazenskega prostora, kjer je bil Paul Pogba, ki je z natančnim udarcem po tleh postavil končnih 3:0. Francoski vezist je dosegel prvi gol v Premier ligi po 15 mesecih.