Peter Crouch je na vprašanje, kaj bi bil, če ne bi igral nogometa, odgovoril:
Peter Crouch je na vprašanje, kaj bi bil, če ne bi igral nogometa, odgovoril: "Devičnik." Foto: EPA

Crouch je bil član Liverpoola in Tottenhama, igral pa je tudi za Queens Park Rangers, Portsmouth, Aston Villo, Norwich City, Southampton, Stoke City in nazadnje za Burnley.

Bil je član zasedbe iz Liverpoola, ki se je leta 2007 prebila v veliki finale Lige prvakov in v Atenah izgubila proti Milanu z 1:2. Leto pred tem je z rdečimi osvojil FA-pokal.

Na klubski sceni je v Premier ligi zabil 108 golov in je bil 24. najboljši strelec tega elitnega angleškega ligaškega tekmovanja.

"Po dolgem premišljevanju to poletje sem se odločil za upokojitev. Naša čudovita igra mi je dala vse," je med drugim prek Twitterja sporočil velikan.