Kevin Love je po tekmi čestital Nowitzkemu, ki je zablestel z desetimi točkami v zadnji četrtini. Foto: AP

Obe ekipi bosta 10. aprila končali sezono, a Cavaliersi so v zadnji četrtini zapretili in se borili do zadnjega piska sirene v American Airlines Centru.

Podiranje rekordov je vedno zabavno. Še posebej na domačem parketu, kjer ti navijači dajo dodatno energijo. Spremljali so me celotno kariero in to je nekaj posebnega. Želel sem že danes preseči znamko, v končnici tekme pa nisem imel več vroče roke.

Dirk Nowitzki

Nowitzkemu zmanjkale štiri točke do Chamberlaina
Navijači so si najbolj želeli, da bi Dirk Nowitzki prehitel Wilta Chamberlaina na šestem mestu večne lestvice strelcev Lige NBA. 40-letni Nemec je prispeval 14 točk, štiri so mu zmanjkale do dosežka legendarnega Chamberlaina (31.419 točk). Zelo verjetno mu bo uspelo na naslednji domači tekmi proti New Orleansu v ponedeljek.

Mavericksi, ki so zmagali šele drugič na zadnjih 14 tekmah, so po treh četrtinah vodili s 100:88. Enajst minut pred koncem je vstopil Nowitzki in v dveh minutah poskrbel za pravi šov. Zadel je dve trojki in nanizal deset točk za vodstvo s 112:96. Gledalci so bili na nogah (tudi Dončić in Kristaps Porzingis sta se veselila vsakega koša) in vsak napad so zahtevali, da Nemec vrže na koš. Nowitzki je nato dvakrat zgrešil in Rick Carlisle ga je potegnil na klop, a navijači so zahtevali, da se vrne.

Tri minute pred koncem je znova prišel na parket pri izidu 119:107 in zgrešil tri mete. Gostje so z delnim izidom 9:0 znižali na 119:116, do konca pa je ostalo še pet sekund. Po minuti odmora je Devin Harris z dvema prostima metroma potrdil 28. zmago Dallasa v letošnji sezoni.

Najboljši strelec Mavericksov je bil Tim Hardaway z 22 točkami, zadel je štiri trojke. Maxi Kleber je prispeval 18 točk in 12 skokov. Novinec Colin Sexton je bil najboljši strelec tekme z 28 točkami, Cedi Osman je bil šestkrat natančen izza črte, Kevin Love pa je dodal 22 točk in 12 skokov.

Stephen Curry je zadel pet trojk v Oklahomi. Foto: Reuters

Bojevniki brez Duranta povozili Oklahomo
Derbi večera v Chesapeake Energy Arena je veliko obetal, na koncu pa so navijači videli enosmerni promet prvakov. Oklahoma je izgubila proti Golden Statu z 88:110. Vse je bilo odločeno že do odmora (46:64).

Westbrook popolnoma razglašen
Russell Westbrook je imel katastrofalen večer. Dosegel je le 7 točk (2/16 iz igre), zgrešil je vseh sedem poskusov izza črte. Dobil je tudi 16. tehnično napako, ki pomeni avtomatično eno tekmo kazni. Paul George z 29 točkami in 13 skoki ni zmogel vsega sam proti Bojevnikom, ki so tudi na drugem gostovanju brez Kevina Duranta blesteli. MVP zadnjih dveh finalnih serij ima zvit desni gleženj. Stephen Curry je nasul 33 točk, zadel je pet trojk.

Millsap odločil v Denverju, Jokić izgubil živce
Denver, ki je v četrtek s košem Nikole Jokića ob pisku sirene ugnal Dallas, je znova prišel do zmage v napeti končnici. Nugettsi so premagali Indiano s 102:100. Odločil je Paul Millsap sedem sekund pred koncem. V zadnjem napadu je Bojan Bogdanović zgrešil trojko za zmago Pacersov.

Tri minute pred koncem je Jokić dobil osebno napako v prerivanju z Mylesom Turnerjem. Jezil se je na sodnika Tonyja Brothersa, ki je najprej zapiskal tehnično napako, nato pa še eno in s tem ga je poslal s parketa.