Zoltan Szita in soigralci v sredo potrebujejo še točko proti Islandiji za preboj v drugi del tekmovanja. Foto: EPA

Madžari so vodili večji del tekme. Hitro so si nabrali štiri gole prednosti (10:6) in na odmor odšli s 13:11. V drugem polčasu so Danci izenačili na 18:18 in 20:20, nato pa celo povedli s 24:23 v 57. minuti, vendar v zadnjih treh minutah niso več zadeli. Zsolt Balogh je bil najboljši strelec tekme s sedmimi goli. Zvezdnik Danske Mikkel Hansen je zadel le trikrat.

Danci le remizirali z Madžari

V skupini E bo zadnji krog na sporedu v sredo. V najboljšem položaju so Islandci, ki so ugnali Ruse s 34:23 in imajo štiri točke. Zagotovili so si že nastop v drugem delu tekmovanja, vendar želijo prenesti naprej dve točki, zato pa potrebujejo zmago nad Madžarsko.

Madžarska ima na drugem mestu tri točke. Danska, ki je tretja s točko, bo v zadnjem krogu igrala z Rusijo, ki nima več možnosti za napredovanje.

Španci in Hrvati naprej s tremi zmagami
Napredovanje iz skupine A sta si zagotovili reprezentanci Hrvaške in Belorusije, iz skupine C pa moštvi Španije in Nemčije.

Luka Stapenčič je prispeval pet golov za zmago Hrvaške nad Srbijo. Foto: EPA

Belorusija je v zadnjem krogu v Gradcu s 36:27 nadigrala Črno goro in se bo v drugi del tekmovanja podala brez točk kot druga ekipa v skupini A. Prvo mesto je osvojila Hrvaška, ki ostaja neporažena. Tokrat je s 24:21 premagala Srbijo, ki odhaja domov s tremi porazi.

V Trondheimu je Nemčija prvi polčas proti Latviji dobila s 16:11, na koncu pa zmagala le z 28:27. Z zmago si je zagotovila napredovanje kot druga ekipa v skupini C. Latvija domov odhaja brez zmage, Nizozemska pa z eno. V zadnjem krogu jo je premagala prva ekipe skupine Španija s 36:25. Španija bo tako kot Hrvaška v drugi del tekmovanja odnesla dve točki.