Kapetan Aleš Mušič in soigralci poraza ne poznajo od 30. novembra. Foto: SŽ Olimpija/Eva Brili Grebenar

Zmaji imajo tri tekme pred koncem rednega dela devet točk naskoka pred Rittnom, dobili pa so tudi obe medsebojni srečanji. V drugem delu tekmovanja, ki se bo začel 13. februarja, bodo ekipe razdeljene v tri skupine. Prvih šest ekip ima že zagotovljeno končnico, pomembna pa bodo mesta, saj si prve tri ekipe lahko izberejo tekmeca za četrtfinale. Moštva, ki bodo končala redni del na mestih med 7. in 18., pa se bodo potegovala še za dve vstopnici za četrtfinale.

Koren izenačil z igralcem več
Ljubljančani so znova slabo začeli tekmo. To se jim je zgodilo na vseh zadnjih tekmah. Celo Maribor je v ponedeljek povedel, pa nato prejel enajst golov na prvi četrtfinalni tekmi državnega prvenstva. Tokrat je David Planko moral na kazensko klop zaradi zadrževanja s palico, Johan Lorraine pa je že v 2. minuti odbit plošček po obrambi Žana Usa pospravil v mrežo.

Zmaji so nato stisnili goste v obrambno tretjino. Ob prednosti igralca več je v 16. minuti Gal Koren zadel iz bližine, potem ko je vratarju Felixu Becku še uspelo odbiti strel Anžeta Ropreta.

Zmaji do preobrata v zaključku druge tretjine
Po pol ure so gostitelji že trikrat zadeli okvir vrat, plošček nikakor ni hotel v mrežo. Kazen za neučinkovitost je prišla v 32. minuti. Bregenzerwald je znova hitro unovčil "power play", plošček je ušel Usu, v mrežo pa ga je potisnil Stefan Söder.

Odločilni so bili trije zadetki Olimpije v dobrih treh minutah v zaključku druge tretjine. Visoki branilec Kristjan Čepon je v 34. minuti z natančnim strelom pod prečko izenačil na 2:2. Anže Ropret je nato ob prednosti igralca več z izjemnim strelom z leve strani poslal plošček prek ramena Becka v mrežo. Miha Logar je kronal veliko premoč Olimpije z natančnim strelom z modre črte, plošček je poslal pod prečko, vratar Beck pa je bil pokrit.

Odlični branilec Miha Logar se je izkazal z dvema zadetkoma. Foto: SŽ Olimpija/Eva Brili Grebenar

Gostom zmanjkalo sape v zadnjih minutah
V 51. minuti je Nik Simšič podal pred vrata, kjer je Martin Bohinc iz bližine zadel za 5:2. Aleš Mušič minuto zatem ni dobro zadel ploščka pred vrati, nato pa je v padcu pospravil plošček v mrežo. To je bil šele drugi gol kapetana v letošnji sezoni Alpske lige. Najlepšo akcijo so zmaji izpeljali v predzadnji minuti, ko so hitro kombinirali pred vrati, Logar pa je plošček poslal v prazno mrežo.

Olimpija bo do konca rednega dela gostovala v Feldkirchu in Zell am Seeju, vmes pa jih čaka še domača preizkušnja z Lustenauom.

Polončič: Proti močnejšim tekmecem je težko loviti hiter zaostanek
"Zadovoljen sem s pristopom. Na začetku tekme smo imeli nekaj težav proti tekmecu s spodnjega dela lestvice. Prevladovali smo vso tekmo in zmaga je zaslužena. Moramo narediti korak naprej na začetku tekme. Proti močnejšim tekmecem v drugem delu in končnici si ne smemo privoščiti hitrih zaostankov. Na gostovanjih je še posebej težko loviti zaostanek," je poudaril trener Gregor Polončič, ki se je razveselil vrnitve Saša Rajsarja. Še vedno sta poškodovana Mark Čepon in Anej Kujavec.

V naslednjem mesecu nove fizične priprave
"Čakata nas še težki tekmi s Feldkirchom in Lustenauom. Obe ekipi se še borita za preboj med najboljših šest. Do drugega dela tekmovanja, ki se začne 13. februarja, bomo opravili še dodatne fizične priprave, saj želimo biti maksimalno pripravljeni na končnico. V državnem prvenstvu bodo priložnost dobili tudi mladi upi, najboljši hokejisti pa bodo počivali do finala," je dodal trener zmajev.

Bodo zmaji pomagali železarjem?
Vodstvo kluba si zelo želi igrati še dva derbija z Jeseničani v drugem delu Alpske lige. Z zmagama nad Feldkirchom in Lustenauom bi zmaji lahko pomagali železarjem v boju za šesto mesto.