Nogometaši Girone so s polnim izkupičkom točk zapustili stadion Santiago Bernabeu. Foto: Reuters
Sorodna novica Messi zadel in zastreljal 11-metrovko, Oblak igralec tekme pri sosedih

Gostitelji so prvi polčas sicer sklenili z vodstvom, ki ga je v 25. minuti priboril Casemiro. Ta je po predložku Tonija Kroosa z desne strani z glavo spretno premagal nemočnega gostujočega vratarja Bona.

Katalonci niso vrgli puške v koruzo, v nadaljevanju so strnili vrste v obrambi, v vezni liniji so zaigrali precej bolje, po dobri uri igre so izid izenačili, potem ko je Sergio Ramos v kazenskem prostoru po strelu Douglasa Luiza igral z roko. Branilski veteran si je za potezo prislužil tudi rumeni karton. Z bele točke je Thibauta Courtoisa premagal Christian Stuani.

Preobrat je gostom uspel v 75. minuti. Raul Garcia je poskusil žogo plasirati v daljši vratarjev kot, a jo je Courtois odbil, vendar le do Portuja, ki je z glavo zadel za 2:1 in Santiago Bernabeu zavil v molk.

Kapetan Reala Sergio Ramos je moral v 90. minuti zapustiti zelenico. Foto: Reuters

Real ostal brez Ramosa
Madridčani so do konca obračuna nenehno oblegali Gironina vrata, v 90. minuti so zaradi drugega prejetega rumenega kartona po prekršku ostali brez Ramosa, v izdihljajih tekme se je pred vrata nasprotnika po izvajanju kota preselil še Courtois, a je ostalo pri minimalni zmagi Girone. Prav Courtois je z glavo zapravil zadnjo priložnost belega baleta, ki za vodilno Barcelono po 24 krogih zaostaja za devet točk.