Za Sixt Primorsko je to šele četrti poraz v sezoni v domačem prvenstvu, za Domžalčane pa šesta zmaga na zadnjih sedmih tekmah, ki jih utrjuje med kandidati za Ligo za prvaka.

Na četrtem medsebojnem obračunu v sezoni je košarkarjem Heliosa Sunsov le uspelo ugnati Sixt Primorsko. Foto: KK Sixt Primorska/Žiga Mikeli

Po izenačenem začetku so v končnici prve četrtine v ospredje stopili domači košarkarji in prednost uspešno zadrževali. Tudi na odmor so odšli s prednostjo, znašala je štiri točke (37:33).

Po vrnitvi na parket so se Koprčani vrnili v igro. Obdobje izenačene igre je trajalo do začetka zadnje četrtine, nato je Ivan Marinković na začetku 35. minute zaključil delni niz 8:0 za primorski pobeg na 51:61. Slabe tri minute pred koncem je Marjan Čakarun z zabijanjem proti svojemu nekdanjemu klubu prednost še povišal na sedem točk (70:77), zatem so tigri povsem odpovedali in do konca tekme niso dosegli niti točke.

V trenutkih domžalskega preobrata je v ospredje stopil Blaž Mahkovic, ki je s sedmimi zaporednimi točkami 24 sekund pred koncem prednost povišal na 80:77. Po primorski minuti odmora so tigri takoj izgubili žogo, na drugi strani pa je s prostimi meti domačo zmago potrdil Miroslav Pašaljić.

Dejan Jakara, trener Heliosa Sunsov: "Očitno je, da se nam je uspelo vsaj malo odpočiti in dobro pripraviti glave na tekmo, predvsem pa so fantje verjeli, da lahko osvojijo obe točki. Veliko delo je opravil štab, ki je v pogon spravil Mahkovica in hkrati opravil tudi odlično taktično pripravo po četrtkovem porazu."

Jurica Golemac, trener Sixta Primorske: "Čestitke Heliosu Sunsom za zasluženo zmago. Mi smo tokrat igrali le v določenih trenutkih. Naša igra ni bila takšna, kot bi morala biti. Gostitelji so to izkoristili, za kar jim še enkrat čestitam."

Na preostalih tekmah dvomov o zmagovalcih ni bilo, saj so Hopsi, Zlatorog in Krka tekmece premagali z dvomestno prednostjo.