Vedad Ibišević je bil z golom in dvema podajama junak berlinskega derbija. Foto: EPA

75.000 gledalcev bi napolnilo olimpijski stadion do zadnjega kotička v normalnih razmerah. Žal so tokrat tribune samevale, slišala pa se je vsaka opazka trenerja na zelenici. V drugi ligi sta se ekipi srečali štirikrat, Hertha pa doma do danes zvečer ni zmagala še nikoli.

Nekdanji odlični napadalec Bruno Labbadia je že četrti strateg Herthe v tej sezoni. Ante Čović in Jürgen Klinsmann se nista izkazala, nato je na klopi sedel gasilec Alex Nouri, zdaj pa je Labbadia preporodil ekipo. Po devetih tednih premora je Hertha popolnoma druga ekipa. Na dveh tekmah je dosegla sedem golov, prejela pa ni nobenega. Foto: EPA

Za Hertho je to druga zmaga v zadnjem tednu po 3:0 v Hoffenheimu, Union Berlin pa je izgubil drugič v nadaljevanju prvenstva po 66 dneh premora zaradi pandemije koronavirusa. V nedeljo je doma klonil pred vodilnim Bayernom z 0:2.

Že v prvem polčasu je bila Hertha nevarnejša. Vratar Uniona Rafal Gikiewicz se je nekajkrat izkazal, najbolj sta zapretila Vedad Ibišević in Matheus Cunha.

Veteran Ibišević v izjemni formi
Odločitev je padla v razmiku ene minute. Najprej je v 51. minuti Marvin Plattenhardt z leve strani podal pred vrata, kjer je izkušeni napadalec Ibišević z glavo zatresel mrežo s petih metrov. Zmedeni gostje so postavili žogo na sredino igrišča in jo takoj izgubili. Prestregel jo je Per Skjelbred in zaposlil razigranega Ibiševića, ki je sijajno podal v prazen prostor. Dodi Lukebakio je stekel sam proti vratom, preigral vratarja Gikiewicza in povišal na 2:0.

Ibišević je bil udeležen tudi pri tretjem zadetku. Po uri igre je podal do Cunhe, ki je z natančnim strelom z desnico z roba kazenskega prostora poslal žogo v mrežo. Končni izid je postavil Dedryck Boyata z glavo v 77. minuti po podaji iz kota.

Olimpijski stadion v Berlinu je sameval. 4. julija bo gostil tudi finale nemškega pokala. Foto: EPA

Labbadia: Škoda, da nismo igrali pred 75.000 gledalci
"Že v prvem polčasu smo prikazali zelo dobro igro, Union pa je bil organiziran v obrambi. Ob odmoru sem začutil negativno vzdušje v garderobi, ker nismo povedli. Takoj sem povedal svojim varovancem, da sem prepričan o naši zmagi v drugem delu. Zelo smo srečni, saj smo se oddaljili od mest, ki vodijo v drugo ligo. Škoda, da nismo igrali pred 75.000 gledalci. Kar predstavljam si vzdušje. Upam, da so naši navijači uživali pred televizijskimi zasloni," je bil zadovoljen Labbadia.

Fischer: Ko smo prejeli prvi gol, smo izgubili glavo
Trener Uniona Urs Fischer je bil redkobesednejši: "Prvi polčas je bil dober, o drugih 45 minutah pa se bomo še pogovorili. Ko smo prejeli prvi gol, smo izgubili glavo. Povabili smo Hertho, da nam zabije še drugi zadetek. Zdaj moramo dati glave gor, saj smo izgubili le tri točke, do konca pa je še sedem pomembnih tekem."