Žalgiris, ki je klonil šestič zapored, je izvrstno začel tekmo in s serijo 15:0 proti nekdaj velikemu tekmecu v Sovjetski zvezi povedel s 17:6, toda Moskovčani so hitro odgovorili in že do odmora povedli z 32:21. V izenačenem drugem polčasu si nobena ekipa ni priigrala občutnejše prednosti. Lukas Lekavičius je s "floaterjem" 45 sekund pred koncem izenačil na 69, James pa je ob sireni zgrešil met za zmago.

Toda ameriški branilec se je odkupil v podaljšku. Najprej je deset sekund pred koncem zadel za 82:80, a je šest sekund pozneje za izenačenje poskrbel Thomas Walkup. James je vzel žogo v svoje roke, po preigravanju stopil v stran in prek roke Nigela Hayesa zadel za tri. Na koncu je bil z 19 točkami tudi prvi strelec rdeče armade, Janis Strelnieks pa je dodal 18 točk. Walkup je bil z 19 točkami prvi strelec Žalgirisa.

Tretja zaporedna zmaga Zvezde, sedma Reala

Crvena zvezda je po nedeljskem porazu v Stožicah dosegla peto evroligaško zmago, Milančani pa so izgubili tretjič zapored. Beograjčani so po Efesu drugi, ki so slavili v Mediolanum Forumu. Izvrstno tekmo je odigral organizator igre Lorenzo Brown, ki je iz igre metal 8/11, dosegel 21 točk in ob tem podelil še sedem podaj. Zvezda je v Evroligi zmagala tretjič v nizu.

Sedmič zapored pa je zmagal Real Madrid, ki je bil s 111:99 boljši od Valencie. Prvi strelec kraljevega kluba je bil Američan s slovenskim potnim listom Anthony Randolph, ki je prispeval 18 točk. Iz petih poskusov je bil štirikrat natančen za tri, zadel pa je tudi vseh šest prostih metov.

Rice z 41 točkami pokopal Olympiacos
Košarkarji Panathinaikosa so prestižni derbi 12. kroga proti Olympiacosu. V dvorani Oaka so bili po podaljšku boljši z 99:93.
Junak tekme je bil organizator igre Tyrese Rice, ki je dosegel 41 točk (8/16 za tri).

Vodilna ekipa Evrolige z izkupičkom 10-2 je Anadolu Efes, ki je v gosteh nadigral Baskonio s 102:77.