Andrej Hebar je v drugi tretjini prevesil tehtnico na stran železarjev, ki so ujeli pravo formo. Foto: www.alesfevzer.com

Jeseniški hokejisti so se konec decembra in januarja odločno podali v lov na končnico. Po visokem porazu na derbiju proti Olimpiji 20. decembra (0:7) so izgubili le še eno tekmo (28. decembra s Pustertalom v Brunicu), dosegli pa kar osem zmag. Še vedno sta manjkala Mirko Đumić in Jaka Ankerst.

Mladim Celovčanom je v prvi tretjini še uspelo mrežo zadržati nedotaknjeno. Vratar Florian Vorauer, ki je v prvem krogu zaklenil vrata v Tivoliju, je prvič klonil v 23. minuti. Žan Poklukar je kronal premoč Gorenjcev. Andrej Hebar je nato v 30. in 34. minuti poskrbel za odločitev že v drugi tretjini.

V 50. minuti je zmago potrdil Miha Brus, ko je izkoristil prednost igralca več. Zmaga Jeseničanov ni bila ogrožena, razmerje v strelih na vrata je bilo 14:28. Antoine Bonvalot je že tretjič v zadnjih dveh tednih ohranil mrežo nedotaknjeno.

Feldkirch ima po zmagi v Rittnu tri točke naskoka
Jeseničani so se po tem nizu zmag močno približali mestom, ki neposredno vodijo v končnico. Od šestega mesta jih ločijo tri točke. Feldkirch je na gostovanju v Rittnu osvojil dve točki (4:5 po podaljšku). Martin Mairitsch je najprej izenačil na 4:4 v 57. minuti, 49 sekund pred koncem podaljška pa je Feldkirchu priigral še drugo točko.

Naslednje tri tekme bodo odločilne
Do konca rednega dela morajo izbranci Mitje Šivica odigrati še štiri tekme. V četrtek jih najprej čaka težko gostovanje v Asiagu, v soboto pa v Podmežaklo prihaja Lustenau. 29. januarja sledi verjetno ključno gostovanje v Feldkirchu, v zadnjem krogu pa bodo železarji gostili Bregenzerwald.