Sij Acroni Jesenice
Jeseničani so na zadnjih dveh tekmah Olimpiji zabili enajst golov, prejeli pa nobenega. Foto: www.alesfevzer.com
Hokejisti Jesenic v polfinale Alpske lige

V vratih Olimpije je Roberta Kristana, ki sploh ni bil v ekipi, menda naj bi imel zdravstvene težave, zamenjal Tilen Spreitzer. Jeseničani so povedli v 5. minuti, ko si je Olimpija ob številčni premoči privoščila napako, izgubila je plošček na modri črti, tako da sta Adis Alagić in Miha Logar sama pridrsala pred Spreitzerja, ki ga je Logar po podaji Alagića matiral.

Dva gola v manj kot dveh minutah
Železarji so vodstvo povišali v 33. minuti. Ob prednosti igralca več je Luka Kalan takoj po prihodu s klopi prejel plošček in sam pridrsal pred Spreitzerja, ki ga je ukanil s strelom med nogama. Manj kot dve minuti pozneje pa je David Planko z močnim strelom z modre črte povišal na 3:0. Zmaji so bili v izgubljenem položaju. Razmerje strelov po dveh tretjinah je bilo sicer 22:15 za Ljubljančane.

Saunders zaklenil vrata
V zadnji tretjini so Jeseničani - ob bučni podpori s tribun - še dodali plin in dotolkli večne tekmece iz Ljubljane. Po vrsti so zadeli Aleksander Magovac, Markus Piispanen in Nejc Stojan. Razmerje strelov je bilo 29:24 za zeleno-bele, a je jeseniška vrata zaklenil Clarke Saunders.

V polfinalu najverjetneje z Rittnom
Jeseničani bodo v polfinalu, ki se bo začel 22. marca, igrali z boljšim iz dvoboja med Rittnom in mlado ekipo Salzburga, kjer Južni Tirolci vodijo s 3:1 v zmagah.

ALPSKA LIGA

ČETRTFINALE, četrte tekme

SŽ Olimpija - SIJ ACRONI JESENICE 0:4
0:6 (0:1, 0:2, 0:3)
1.800; Logar 5., Kalan 33., Planko 35., Piispanen 47., Magovac 49., Stojan 53.

PUSTERTAL - FELDKIRCH 2:2
4:3 (1:1, 1:2, 1:0) - v podaljšku

Vipiteno - ASIAGO 0:4
1:5 (1:0, 0:4, 0:1)

SALZBURG MLADI - RITTEN 1:3
1:4 (0:0, 0:0, 1:4)

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage. Ostali termini so 15., 17. in 20. marec.