Luka Dončić je bil razigran v Pepsi Centru. Najboljši strelec Dallasa je bil zelo motiviran in razočaranje po zadnjem pisku sirene je bilo veliko. Foto: AP

Mavericksi so prikazali najboljšo predstavo v zadnjem mesecu, a jim ni uspelo preprečiti sedmega zaporednega poraza. 20-letni Ljubljančan je bil znova zelo blizu trojnega dvojčka (24 točk, 11 skokov in 9 podaj), na parketu je bil 35 minut. Odlično formo je potrdil Jalen Brunson z 20 točkami. Najboljši strelec srečanja v Pepsi Centru je bil Paul Millsap s 33 točkami.

Nikola Jokić je prvi koš iz igre dosegel šele v 42. minuti. Srb je vse popravil ob pisku sirene, ko je priigral 45. zmago Denverju, ki ima le poraz več od vodilnega Golden Stata. Foto: AP

Jokić po slabem začetku blestel v končnici
Še enajst minut pred koncem je imel Dallas 12 točk naskoka po košu Dončića (79:91). Jokić je prvi met iz igre zadel šele šest minut in pol pred koncem, ko je znižal na 91:93. V končnici mu je trener Michael Malone zaupal in odlični center je z devetimi točkami prevesil tehtnico na stran Nuggetsov.

Dve minuti pred koncem je Dončić mojstrsko preigral Millsapa pod obročem in s polaganjem zagotovil Mavsom dve točki naskoka (95:97). Jokić je nato nanizal tri točke za vodstvo Nuggetsov. 43 sekund pred koncem Brunson ni bil natančen, a je Gary Harris izgubil žogo in Dallas je imel priložnost za zadnji napad.

Atraktivno zabijanje Dončića ni bilo dovolj za zmago
Dončić je švignil mimo Masona Plumleeja in silovito zabil z desno roko. Millsap ga je skušal zaustaviti, a je zamudil in prejel še osebno napako. Najboljši slovenski športnik preteklega leta je zgrešil dodatni prosti met in gostitelji so pri zaostanku z 98:99 vzeli minuto odmora. Odgovornost je prevzel Jokić, ki ga je Dwight Powell dobro pokril, a je 24-letni Srb iz težkega položaja z desne strani prehitel sireno za 45. zmago Nuggetsov.

"Vsi so mi zaupali zadnji napad. Trener in igralci so se strinjali, da vržem na koš v zadnji akciji tekme. Danes res nismo igrali dobro, a v zadnji četrtini smo se borili in izplačalo se je," je bil nasmejan Jokić.

Matthews zagotovil veliko zmago Indiani
Indiana je premagala Oklahomo s 108:106. Junak je bil Wesley Matthews, ki je potisnil žogo skozi obroč 1,8 sekunde pred koncem, potem ko je Bojan Bogdanović zgrešil. Russell Westbrook je zgrešil trojko za zmago gostov ob pisku sirene.

Sredi tretje četrtine so bili Pacersi v izgubljenem položaju (52:70), a so se v zadnji četrtini vrnili. Paul George je nasul 36 točk ob vrnitvi v Indianapolis. Westbrook je prispeval že 27. trojni dvojček v sezoni (19 točk, 14 skokov in 11 podaj).

Kawhi Leonard se je veselil nove zmage nad LeBronom Jamesom. Foto: Reuters

Lakersi nemočni v Torontu
Toronto je ugnal LA Lakerse s 111:98. Blestel je Kawhi Leonard, ki je dosegel 25 točk, zadel je pet trojk in poskrbel tudi za najatraktivnejšo potezo večera, ko je prehitel sireno s trojko iz ene noge.

Toronto je že devetič zapored ugnal Lakerse, ki so brez zmage na medsebojnih srečanjih vse od 30. novembra 2014. LeBron James je dosegel 29 točk v 32 minutah, čeprav je trener Luke Walton napovedal, da bo zvezdnik igral precej manj na zadnjih tekmah sezone. Jezerniki so doživeli šesti poraz na zadnjih sedmih tekmah in so daleč od mest, ki vodijo v končnico, kar je bil glavni cilj sezone.

"Zelo težko se sprijaznim z manjšo minutažo, saj sem navajen, da igram veliko, ko sem zdrav. V zadnjem mesecu nismo bili uspešni in vodstvo kluba se je odločilo, da bom igral manj minut, morda bom tudi izpustil kakšno tekmo," je poudaril James, ki je počival kar 18 tekem zaradi poškodbe na božični dan v Oracle Areni.

Četrtkove tekme:

Dončić zabil, a Jokić odgovoril z metom za zmago

DENVER - DALLAS 100:99
Millsap 33 (14/19 iz igre) in 8 skokov, Beasley in Murray po 12, Jokić (14 skokov in 8 podaj) in Barton po 11, Harris 9, Morris 7, Plumlee 3, Hernnagomez 2; Dončić 24 (10/23 iz igre, 1/8 za tri, prosti meti 3/7), 11 skokov in 9 podaj v 35 minutah, Brunson 20, Hardaway 17, Powell 16 in 10 skokov, Kleber 11 in 11 skokov, Nowitzki 9 (3/4 za tri), Harris 2.

INDIANA - OKLAHOMA CITY 108:106
Sabonis 26, Bogdanović 23, Collison 17, Matthews 16; George 36 (6/11 za tri), Westbrook 19 (8/18 iz igre), 14 skokov in 11 podaj, Adams 17 in 8 skokov.

ORLANDO - CLEVELAND 120:91
Gordon 21, Augustin 20, Vučević 19 (9/15 iz igre) in 11 skokov, Birch 13 in 11 skokov; Sexton 23, Clarkson 15, Knight 12.

BOSTON - SACRAMENTO 126:120
Irving (11/28 iz igre), 12 podaj in 10 skokov, Brown 22 (3/4 za tri), Morris 21 in 13 skokov, Tatum 15; Hield 34 (6/10 za tri), Barnes 20, Fox 19, 9 podaj in 7 skokov.

TORONTO - LA LAKERS 111:98
Leonard 25 (5/8 za tri) in 8 skokov, Powell 20, Siakam 16, M. Gasol 15; James 29 (12/23 iz igre), Caruso 16, Rondo 13.

UTAH - MINNESOTA 120:100
Mitchell 24, Crowder 18, Favors 17 in 11 skokov, Ingles 12 in 8 podaj; Towns 26 (9/15 iz igre) in 12 skokov, Wiggins 14, Jones 12.