37-letni Predrag Sikimić je podal za prvi vodilni gol Sežane, nato pa še sam dosegel enega za drugo vodstvo Kraševcev in ob koncu še postavil piko na i že z devetim ligaškim golom. Foto: www.alesfevzer.com

Srb Predrag Sikimić in Kamerunec Rodrigue Bongogui sta po dvakrat zatresla mrežo slovenskih prvakov, ki jim je Luka Zahović ob izteku 1. polčasa še prinesel izenačenje. A v drugih 45 minutah so bili branilci naslova neprepoznavni, igrali in zabijali so samo Sežanci, in to kar trikrat. Prvi junak velike zmage Sežancev je bil 37-letni Sikimić, ki je zadetkoma dodal še podajo, s skupno devetimi goli pa je zdaj skupaj z Dariem Vizingerjem že drugi strelec Prve lige.

Polom razglašenega Maribora v Sežani

Pred 18 leti v Sežani že ugnali vijoličaste
Obračun 14. kroga je Taboru prinesel drugo zmago nad Mariborom na petih medsebojnih prvoligaških soočenjih – prvič so se v Sežani skalpa vijoličastih veselili 18. aprila 2001 (2:1), skupni izkupiček je zdaj dve zmagi Tabora in tri zmage Maribora. Na sedmi domači tekmi so češnjice slavile že peto zmago sezone, s čimer delajo novinci v PLTS-ju velike in pomembne korake k obstanku med slovensko nogometno elito.

Aluminij suvereno prek Brava do 2. mesta
Poraz na Krasu je prvi ligaški neuspeh Maribora po sedmih krogih – nazadnje so klonili na štajerskem derbiju pri Celju sredi avgusta (1:2). Mariborčani zdaj za vodilno Olimpijo zaostajajo za pet točk. Poraz sosedov je s pridom izkoristil Aluminij, ki je z visokih 5:1 nadigral Bravo in z 2. mesta izrinil Maribor.

Igra mačke z mišjo
Izbranci Slobodana Gruborja so imeli večji del tekme nadzor nad tekmo in hitro odločili zmagovalca. Aluminij je v vodstvo v 24. minuti popeljal Alen Krajnc s strelom z glavo z 10 m. Šest minut pozneje so podvojili prednost, najprej je streljal Ante Živković, Vekić je žogo odbil, a le do Nikole Leka, ki jo je pospravil v mrežo. V 63. minuti so gostitelji povišali prednost, ko je po desni strani v kazenski prostor prišel Ante Živković in žogo poslal ob bližnji vratnici v mrežo za 3:0. Za 4:0 je v 69. minuti z drugim golom na tekmi poskrbel Kranjc, ki je v kazenskem prostoru prehitel in preigral prepočasnega Darka Zeca ter nato matiral Vekića.

V 78. minuti pa so gosti le dosegli zadetek, po podaji Mustafe Nukića je iz bližine zadel Gal Primc. Že v sodniškem dodatku pa je piko na i visoki domači zmagi postavil Mihael Klepač, ki je prišel v kazenski prostor in malce z desne strani še petič zatresel ljubljansko mrežo.

Sorodna novica Olimpija se je znesla nad razglašenim Rudarjem

Bongogoui napovedal velik dan
Gostitelji so v Sežani udarno začeli, že v prvi minuti resno ogrozili Pirićeva vrata, v osmi minuti pa z lepo akcijo povedli. Predrag Sikimić je z glavo lepo zaposlil Kamerunca Rodrigueaja Bongonguija, ki je z desetih metrov natančno meril.

Izenačenje s pomočjo podaje Sežanca
V 38. minuti je izenačil Luka Zahović, kar je njegov peti zadetek sezone. Dino Hotić je poskusil s predložkom, branilec Mario Zebić je skušal prestreči žogo, a je dejansko samo podal Zahoviću za lahko izenačenje.

Dvojna kraška klofuta v petih minutah
A se Sežanci niso dali, med premorom so zbrali moči in udarno odprli 2. polčas. Na desni strani je Mitja Viler v 51. minuti pustil preveč prostora Ivorju Horvatu, ki je poslal idealen predložek v osrčje kazenskega prostora, kjer je bil v skoku najvišji podajalec za prvi zadetek Sikimić. Že osmi gol sezone za 37-letnika iz Smedereva.

Ko 37-letnik prešprinta obrambo prvakov
Šok za Štajerce pa je bil dvojen – čez pet minut je bilo že 3:1 za Tabor. Katastrofalna napaka ožje mariborske obrambe, ki je podarila žogo Bonbogouiju, ki je mirno preigral Kenana Pirića za svoj drugi gol na tekmi. Piko na i je postavil Sikimić v 90. minuti, ko je pobegnil gostujočim branilcem in dobil nato še dvoboj s Pirićem. Kraševci bodo v 15. krogu v soboto gostovali v Kranju, Mariborčani pa bodo gostili Celjane.