Nogometaši Lazia so s pokalno lovoriko dvignili tudi vstopnico za Evropsko ligo v naslednji sezoni. Foto: Reuters

Čeprav je bila statistika v letošnji sezoni na strani Atalante, saj je v Serii A dvakrat premagala rimsko ekipo, nazadnje 5. maja z 1:3, je Lazio izkoristil prednost domače zelenice in uspelo mu je priti do pokala in Evropske lige. Atalanti ni uspelo drugič v zgodovini kluba osvojiti pokalnega naslova (nazadnje jim je to uspelo leta 1963), v tolažbo pa jim je lahko to, da so blizu zgodovinske uvrstitve v skupinski del Lige prvakov.

Joaquin Correa je z evrogolom potrdil zmago Lazia. Foto: Reuters
Josip Iličić je še tretjič ostal brez italijanske pokalne lovorike. Foto: Reuters

Prvi polčas je minil brez golov. V 26. minuti jo je Lazio dobro odnesel, ko je Atalanta v enem napadu skušala večkrat zatresti mrežo – najbližje golu je bil Marten de Roon, ki je zatresel vratnico Lazia. Iličić je v 41. minuti začel obetavno akcijo, ko je poslal predložek v kazenski prostor, Zapata je pokusil z glavo, a je streljal prek gola. Sinjemodri so prvič zapretili že v 14. minuti, ko je po podaji iz kota Francesco Acerbi streljal z glavo, a je žoga šla čez gol.

V 49. minuti je bil na mestu Thomas Strakosha, ki je ubranil strel Timothyju Castagnu z roba kazenskega prostora.

Lazio je imel svoje priložnosti, v 82. minuti pa je eno le vnovčil. Rezervist Sergej Milinković-Savić (v igro je vstopil v 79. minuti) je ob enem svojih prvih stikov z žogo takoj zadel. Lucas Leiva je podal iz kota, Milinković-Savić je bil najvišji v skoku, z glavo je meril v zgornji desni kot. V 86. minuti je Joaquin Correa prejel natančno podajo, prišel je sam pred Pierluigija Gollinija, ki je zaščitil svoja vrata.

Joaquin Correa je z evrogolom v 90. minuti – po slabem predložku Atalante je sledil protinapad Lazia, Felipe Caicedo je podal dolgo žogo, Correa jo je sprejel, stekel je naprej in preigral Freulerja ter streljal. Odločil je finale, ko je zabil za 0:2.

Finale pokala je gostil rimski stadion Olimpico. Foto: MMC RTV SLO/Luka Lukič

Iličić tretjič poražen v finalu pokala
31-letni Iličić, ki je v izvrstni formi, je imel odlično popotnico pred finalom, saj je sodeloval pri štirih od zadnjih petih golov Atalante v pokalnem tekmovanju (en gol, tri podaje), a danes mu ni uspelo zatresti nasprotne mreže. Iličić je že dvakrat igral v finalu pokala in obakrat je njegova ekipa izgubila s 3:1. Lleta 2011 je Palermo porazil Inter, leta 2014 pa je Fiorentina morala priznati premoč Napoliju.