Marco Parolo se veseli zmagovitega zadetka za Lazio v 73. minuti. Foto: EPA

Torino je proti Laziu, katerega trener Simone Inzaghi je zaradi kazni sedel na tribuni, povedel že v 5. minuti, ko je z 11-metrovke zadel Andrea Belotti. Po prostem strelu je v kazenskem prostoru z roko igral Ciro Immobile.

Ta je sredi prvega polčasa iz ugodnega položaja streljal prek vrat. Enako je bilo v 37. minuti. Za zgrešeni priložnosti se je odkupil v 48. minuti, ko je po lepi globinski podaji Luisa Alberta z diagonalnim strelom po tleh izenačil in dosegel 29. gol v letošnji Serie A.

V hudi vročini so gostitelji v drugem polčasu močno popustili. Vratarju Salvatoru Siriguju je še uspelo ustaviti strel Sergeja Milinkovića Savića iz bližine, nekaj sekund pozneje pa ga je v nadaljevanju akcije z roba kazenskega prostora s pomočjo Bremerja, od katerega se je odbila žoga, matiral Marco Parolo. Ta je zadel sploh prvič v sezoni. Odločilni gol je padel v 73. minuti. Torino do konca tekme ni imel priložnosti za izenačenje.

V soboto je Lazio na podoben način z dvema zadetkoma v drugem polčasu na domačem stadionu ugnal Fiorentino.

Cristiano Ronaldo in Paulo Dybala sta gonilni sili Juventusa. Foto: Reuters

Juve v drugem polčasu potrdil premoč
V Genovi je Juventus načel mrežo gostiteljev v 50. minuti, ko se je po prodoru v kazenski prostor in neubranljivem strelu z levico gola veselil Paulo Dybala. Šest minut pozneje je na 2:0 povišal Cristiano Ronaldo z močnim strelom z roba kazenskega prostora.

V 73. minuti je bilo že 3:0, sedem minut po vstopu na zelenico je zadel še rezervist Douglas Costa. Tri minute zatem je poraz Genoe iz bližine ublažil Andrea Pinamonti. Že v prvem polčasu je bil Juve precej boljši, a se tudi po zaslugi vratarja Mattie Perina mreža ni zatresla.