Dani Olmo in Timo Werner sta potrdila zmago rdečih bikov. Foto: Reuters

Nekdanji slovenski reprezentant je sicer pred tekmo na stadion Rhein Energie spregovoril o slabostih svojega moštva.

"Izgubili smo preveč točk. Privoščili smo si preveč neodločenih izidov na tekmah, po katerih bi morali zelenico zapustiti kot zmagovalci," je za DAZN razložil Kampl.

"To pušča nekaj grenkega priokusa, saj bi lahko z izgubljenimi točkami konkurirali na vrhu lestvice," je še dodal v Solingenu rojeni nogometaš, ki je za slovensko reprezentanco zbral 28 nastopov.

Jhon Cordoba je dosegel vodilni zadetek za Köln, nato pa je poškodovan odšepal z zelenice sredi prvega polčasa. Foto: Reuters

Leipzig v osmih minutah do preobrata
Kozlički
, ki so pod vodstvom Markusa Gisdola močno napredovali v spomladanskem delu, so povedli v 7. minuti. Elvis Rexhbecaj je stresel vratnico, odbito žogo pa je Jhon Cordoba pospravil v mrežo. V 20. minuti je izenačil češki napadalec Patrik Schick z glavo po podaji Angelina. Osem minut zatem je za vodstvo gostov zadel Christopher Nkunku, ki je mojstrsko lobal vratarja Tima Horna.

Olmo potrdil zmago rdečih bikov
Timo Werner je na začetku drugega polčasa po protinapadu povišal na 1:3. Dosegel je že 25. zadetek v sezoni, s čimer na lestvici strelcev zaostaja le za napadalcem Bayerna Robertom Lewandowskim, ki je zadel 29-krat. Upanje na preobrat je kozličkom iz Kölna v 55. minuti vzbudil Anthony Modeste z močnim strelom iz 20 metrov. Končni izid je postavil Dani Olmo v 57. minuti z močnim strelom z desnico, potem ko je Anthony Modeste zelo slabo izbil žogo po podaji iz kota. To je bil prvi zadetek Španca v Bundesligi, potem ko je januarja prišel iz zagrebškega Dinama.

Leipzig je skočil na tretje mesto in prehitel Borussio iz Mönchengladbacha in Bayer iz Leverkusna, ki zdaj zasedata četrto in peto mesto.

V sredo bo na sporedu izjemno pomembna preložena tekma v boju za obstanek med Werderjem iz Bremna in Eintrachtom iz Frankfurta, 30. krog pa bodo odigrali med petkom in nedeljo.