Sadio Mane je odločil tekmo na Anfieldu. Senegalski napadalec je dosegel že 13. zadetek v Premier ligi v tej sezoni. Foto: Reuters

S tem so izenačili rekord Manchester Cityja, ki je med avgustom in decembrom 2018 prav tako nanizal 18 zaporednih zmag. Redsi so edini točki v tej sezoni oddali na Old Traffordu, ko so remizirali z Manchester Unitedom (1:1). Enajst krogov pred koncem imajo ogromnih 22 točk naskoka pred Manchester Cityjem in si lahko že 21. marca zagotovijo prvi naslov angleškega prvaka po aprilu 1990. V primeru kakšnega spodrsljaja Cityja bi jim to lahko uspelo še prej.

Trent Alexander-Arnold je naredil izjemen napredek v letošnji sezoni. 21-letnik je že zdaj eden najboljših igralcev Premier lige. Foto: Reuters

Diop hitro izenačil
V 9. minuti je vse kazalo, da bo to še en rutinski večer na Anfieldu. Trent Alexander-Arnold je z desne strani poslal natančen predložek pred vrata, kjer je Georginio Wijnaldum z glavo s sedmih metrov matiral Lukasza Fabianskega. Le tri minute zatem je West Ham izenačil. Robert Snodgrass je podal iz kota, Issa Diop pa je z glavo zatresel mrežo.

Pet minut pred odmorom je Virgil van Dijk z glavo stresel prečko in ostalo je pri izenačenem izidu ob odmoru.

Izjemni Alexander-Arnold zrežiral odločilni zadetek
V 55. minuti je zadišalo po presenečenju. Declan Rice je z desne strani poslal žogo v kazenski prostor, kjer je Pablo Fornals z natančnim strelom z desno roko ukanil Alissona Beckerja.

Liverpool je izenačil v 68. minuti, ko je Mohamed Salah z levico poslal žogo med nogama Fabianskega. Vratar West Hama zares ni imel svojega večera. Odločitev je padla devet minut pred koncem, ko je najboljši igralec tekme Alexander-Arnold z desne strani podal pred vrata, Sadio Mane pa je iz bližine le še podstavil nogo. Senegalski napadalec je zadel še štiri minute pred koncem, vendar je videosodnik gol razveljavil zaradi prepovedanega položaja.

David Moyes je čestital Jürgenu Kloppu za 26. zmago v letošnji sezoni. Foto: Reuters

Moyes še brez zmage na Anfieldu
Trener West Hama David Moyes je pripravil dobro taktiko, a ostaja brez zmage v Anfieldu.

To je bila že 21. zaporedna zmaga Liverpoola na prvenstveni tekmi na Anfieldu, kar je izenačen rekord iz leta 1972, ko je redse vodil legendarni Bill Shankly.

Klopp si ni mislil, da bodo izenačili rekord Manchester Cityja
"Začeli smo dobro, nato pa smo popustili. Izgubljali smo žoge na sredini igrišča, vse odbite žoge je dobil West Ham. Ko smo izenačili, se je stadion tresel. Nikoli si nisem mislil, da bomo izenačili rekord Manchester Cityja. Skoraj ne morem verjeti. Že zdaj lahko rečem, da je to sijajna sezona in veselim se naslednjih izzivov," je bil navdušen trener Jürgen Klopp.