Vijoličasti so v vsakem polčasu zabili po dva gola. Prvega, ko se je pisala sedma minuta, akcijo na levi strani je začel Rudi Požeg Vancaš, ki je žogo prepustil Mitji Vilerju, ta je stekel v kazenski prostor in našel Luko Zahovića, ki je žogo rutinirano spravil v mrežo.

Mariborčani nadigrali Domžalčane s 4:1

Kronaveter povišal na 2:0
Gostitelji so prednost podvojili v 31. minuti, tokrat je akcija potekala po desni strani, Dino Hotić je ušel po desni strani, poslal natančen predložek pred vrata, kjer je bil v pravem trenutku na pravem mestu Rok Kronaveter, vratar Ajdin Mulalić se je žoge sicer dotaknil, a je imela dovolj hitrosti, da je končala za golovo črto. Že minuto pozneje je Požeg Vancaš zadel vratnico.

Podlogar sam pred Handanovićem
Domžalčani so si prvo pravo priložnost priigrali v 53. minuti, ko je Tonči Mujan izigral domačo obrambo, Matej Podlogar je sam zdrvel v protinapad, a je s 15 metrov udaril mimo leve vratnice Jasmina Handanovića.

Akcijo za tretji gol začel Cretu
Kot da je Podlogarjev poskus zdramil domačo igro, ki je v napadu spet začela bolj dinamično tkati niti svoje igre. Že v 59. minuti so tako dosegli tretji gol. Tokrat je rumeno obrambo v obup spravil hitri Alexandru Cretu, ki je pobegnil po levi strani, žogo spravil do Zahovića, ta pa je prisebno našel Kronavetra, ki je iz bližine še drugič na tekmi žogo spravil v mrežo.

Druga zaporedna asistenca Zahovića
Mariborski šov se je nadaljeval v 68. minuti, ko je hitra igra vijoličastih spet povsem izigrala utapljajočo rumeno podmornico. V vlogi brzovlaka se je zdaj na desni strani znašel Zahović, žogo je poslal do Požega Vancaša, ki je zabil za 4:0. Ob koncu tekme je častni gol za Domžale dosegel Slobodan Vuk.

Kar šest golov v Velenju
V prvi tekmi dneva se je obračun med Rudarjem in Celjem končal s 3:3. Rudar, ki je tako v 17. poskusu še vedno brez prvenstvene zmage, je začel udarno, saj je sredi prvega polčasa povedel z 2:0. Najprej je Robert Pušaver v 27. minuti ušel po desni strani, pred vrata poslal natančno podajo, ki jo je z dobrega metra v mrežo stlačil utekajoči Borna Petrović.

Radić z bele točke zadel za 2:0
Pet minut pozneje je Josip Čalušić v svojem kazenskem prostoru igral z roko, za kar je bil kaznovan z rumenim kartonom. Žogo je v roke vzel Dominik Radić in žogo poslal blizu stičišča prečke in vratnice.

Kapo dol, Žan Benedičič!
Celjani so v sanjskih dveh minutah izenačili na 2:2. Žan Benedičič je v 39. minuti poskrbel za enega od vrhuncev jesenskega dela prvenstva. Žogo je prejel na približno 35 metrih od vrat, udaril z vso silo, zadel prečko, žoga se je od nje odbila v mrežo. Ko so se gledalci na tribunah Stadiona ob jezeru še pogovarjali o mojstrovini, je na semaforju pisalo že 2:2. V hitrem protinapadu je izenačil Mitja Lotrič.

Kuzmanović gostitelje vrnil v vodstvo
V sodnikovem podaljšku prvega polčasa so se zeleni vrnili v vodstvo. Akcijo so znova začeli na desni strani, Radić je žogo poslal v osrčje kazenskega prostora, Petrovič je prehitel vratarja Matjaža Rozmana, žoga je prišla do Mića Kuzmanovića, ki jo je z glavo spravil v mrežo.

V zadnji minuti se je tresla prečka
Celjani so izenačili v 51. minuti, ko je zmedo domače obrambe kaznoval Dario Vizinger in zadel s 15 metrov. Nadaljevanje tekme je bilo precej mirnejše, vse do 94. minute, ko so imeli gostitelji le možnost za zmago, a je David Hrubik z glavo nastreljal le prečko.