Hokejski obračun v Staples Centru sta zaznamovala oba kapetana ‒ Connor McDavid in Anže Kopitar, ki sta bila najboljša posameznika svojih ekip. Foto: AP

Zaradi poškodbe stegenske mišice je Connor McDavid izpustil zadnjih šest tekem Edmontona, ki pa je ohranil dobro formo. A vseeno je vrnitev kapetana največja mogoča okrepitev Naftarjev ob izteku prestopnega roka, ki se v Ligi NHL izteka danes, v ponedeljek.

Mojstrovina gostujočega kapetana
McDavid je najprej zaposlil svojega najboljšega pomočnika Leona Draisaitla za vodilni gol v zadnji minuti 1. tretjine. V nadaljevanju je Ryan Nugent-Hopkins preusmeril plošček za podvojitev vodstva v 26. minuti. Vrhunec nedeljske tekme v Staples Centru je prišel v 37. minuti, ko je McDavid predrsal celotno ploskev in s preigravanjem položil vratarja Cala Petersena za svoj že 31. gol sezone.

Kopitar odigral kot vrhunski branilec
Čez dve minuti je ob igralcu več sledil odgovor domačega kapetana. Anže Kopitar je s strelom iz zapestja iz desnega kroga le kronal napade Kingsov. AK11 je dosegel 18. gol sezone in 55. točko na 62. tekmi sezone, na tekmi pa je sprožil 3 strele v okvir vrat, podelil 2 naleta, blokiral kar 4 strele in dobil 64 odstotkov bulijev (14/8).

LAK se je dokončno vrnil v igro na začetku 3. tretjine, ko je Dustin Brown zadel že po 49 sekundah, pri čemer je Kopitar pomembno prispeval k zadetku s prisotnostjo na drugi vratnici. A izenačujočega gola Kraljev ni bilo in Naftarji so zmago potrdili z zadetkom v izpraznjen gol v zadnji minuti.

Edmonton je na 2. mestu Pacifika in na poti proti končnici, Los Angeles pa je skorajda vso sezono na dnu iste skupine in zadnjem mestu Zahodne konference.

Devet točk AK11 na zadnjih 5 tekmah
"V igri dva na ena smo bili res šibki, ne smemo tega dopuščati, biti tako ležerni. Precej več odgovornosti moramo imeti v igri, tako v napadu kot v obrambi. To moramo res izboljšati,"
je menil kapetan Kopitar. Na zadnjih petih tekmah je dosegel devet točk z golom in osmimi podajami.

Ilja Kovaljčuk je v Montrealu pokazal, da še zna igrati hokej na NHL-ravni, zdaj pa se bo z Washingtonom boril za Stanleyjev pokal, ki mu še manjka v karieri. Foto: Reuters

Kovaljčuk po novem v Washingtonu
Dogajanje v Ligi NHL sicer poteka v senci menjav in krepitev pretendentov za naslov, saj se izteka letošnji prestopni rok. Za glavno menjavo predzadnjega dne so poskrbeli pri Washingtonu, ki so se okrepili z Iljo Kovaljčukom.

Pri zadnjem odveč, pri favoritu okrepitev
Ruski veteran je bil na začetku sezone popolnoma odveč pri zadnjem Los Angelesu, nato je po odslovitvi podpisal pogodbo z Montrealom, kjer je doživel preporod in dokazal, da še zdaleč ni pozabil zabijati golov. Na 22 tekmah za Canadiense je Kovaljčuk prispeval 13 točk, zdaj pa so "habsi" prejeli izbor v 3. krogu letošnjega nabora, Capitalsi pa okrepitev na krilnem položaju v pričakovanem boju za Stanleyjev pokal.

Washington je sicer na prvi nedeljski tekmi v derbiju Metropolitanske skupine s 5:3 premagal Pittsburgh, s čimer so se Prestolniki vrnili na vrh skupine, ki so ga na kratko držali Pingvini.