Jan Špan je bil prvi strelec Petrola Olimpije, ki je vknjižila drugo zmago v Ligi za prvaka. Foto: www.alesfevzer.com

Lanska finalista sta odigrala drugi tekmi v Ligi za prvaka, potem ko sta se v uvodnem krogu pomerili v Novem mestu, boljši pa so bili tedaj Ljubljančani, ki branijo naslov. Obe zasedbi sta v 3. krogu zanesljivo zmagali. Medtem ko so zmaji v zaključku srečanja popustili in dopustili Domžalčanom, da so močno zmanjšali razliko, pa so Novomeščani odlično odigrali drugi del, v katerem so povsem nadigrali Polzeljane.

V zadnji četrtini Olimpija vodila za več kot 20
Ko je Boban Tomić zadel za dve toči in še dodatni prosti met, je Olimpija sredi druge četrtine povedla že s 30:15. Domžalčanom je uspelo v drugem delu nekoliko znižati zaostanek in Miroslav Pašajlić je iz težkega položaja s trojko poskrbel, da je bila razlika pred odmorom osem točk. Gostom se je v tretjem delu uspelo še bolj približati, dvakrat na tri točke (36:39 in 39:42), a je v peti minuti tega dela igre Olimpija znova prišla do dvomestne razlike.

Na začetku zadnje četrtine je Jan Špan z meti izza črte poskrbel, da je prednost narasla na več kot 20 (70:47). Slabše so gostitelji nadaljevali, neučinkovitost ljubljanskega napada pa so Domžalčani izkoristili in zaostanek precej znižali, a domača zaloga je bila za morebitni preobrat prevelika. Pašaljić je bil z 18 točkami prvi strelec tekme, pri Olimpiji jih je Špan dal 16, od tega 13 v drugem polčasu.

Drugi polčas Krka dobila s kar 42:18
Simonu Petrovu je med odmorom uspelo strniti novomeške vrste in gostitelji so ob vrnitvi na parket dvorane Leona Štuklja delovali kot prerojeni. Zaostanek štirih točk so z delnim izidom 12:0 spremenili v osem točk prednosti. Gostje so se še približali na tri točke, a do konca tretje četrtine se je razlika povzpela na več kot 10 točk.

Ko je v 34. minuti prednost narasla na 73:53, je bil zmagovalec znan. Deset domačih košarkarjev, ki so drugi polčas dobili s kar 42:18, se je vpisalo med strelce, najboljši pa je bil s 16 Paolo Marinelli. Pri Hopsih je bil z 21 najuspešnejši Simo Atanacković.