Jan Špan, ki je dosegel 23 točk ter zbral devet podaj in štiri skoke (5/8 za dve, 4/7 za tri). Foto: www.alesfevzer.com

Že v prvem polčasu smo počeli kar dosti neumnosti in košarkarjem Hopsov stalno dopuščali možnost, da se vrnejo v igro za zmago. K sreči smo bili razpoloženi v napadu. V drugem polčasu smo malenkost popravili igro v obrambi. Naši tekmeci so nas sicer želeli presenetiti s consko obrambo, a so fantje odlično reagirali in zasluženo zmagali.

Jure Zdovc, trener Petrola Olimpije

Tekmo so varovanci Jureta Zdovca nadzirali od prve do zadnje minute. Ob polčasu so predvsem ob uspešnem metu za tri točke vodili za deset točk (53:43). Dokončno so goste strli v tretjem delu igre, po trojki kapetana Jana Špana so zmaji vodili že za 23 točk (74:51). V zadnji četrtini niso popustili in tekmo so mirno pripeljali do konca.

Pri Petrolu Olimpiji je pet igralcev doseglo dvomestno število točk, največ med njimi Jan Špan ‒ 23 točkam je dodal še devet podaj. Po trinajst točk sta dodala Roko Badžim in Marvin Jones.

Pri gostih sta po 17 točk dosegla Simo Atanacković ter Casey Benson.

Ljubljančani so izenačili svojo tretjo najvišjo zmago v sezoni. Z več kot 21 točkami razlike so premagali le Ilirijo v Ligi Nova KBM ter Igokeo v Ligi ABA.

Ljubljančani bodo od 30. aprila dalje igrali proti prvouvrščeni ekipi iz skupine za obstanek (Zlatorog, Šenčur ali Šentjur).

Razen povsem na začetku smo tokrat odigrali tako, kot bi morali vsako tekmo. Borbeno in agresivno v obrambi in potem steče tudi v napadu. Prikazali smo dobro tekmo, ki pa nas nikakor ne sme uspavati. Zelo možno je namreč, da se bomo z Rogaško pomerili spet v četrtfinalu.

Simon Petrov, trener Krke

+30 za Krko
Krka je s prepričljivo zmago proti Rogaški (99:69) prekinila negativen niz rezultatov, štiri poraze v petih tekmah, in naredila korak k osvojitvi tretjega mesta, ki vsaj v četrtfinalu prinaša prednost domače dvorane.

Novomeščani so vprašanje o zmagovalcu rešili že v prvem polčasu, ko so vodili že za 23 točk (38:15). Prednost so v nadaljevanju brez težav zadržali.

Simon Petrov je v igro poslal vseh dvanajst igralcev (le Jure Lalić se ni vpisal med strelce), ki so imeli na koncu 63-odsotni met iz igre, zadeli so štirinajst trojk, vseh trinajst prostih metov in Rogaško preskočili 31:23.

Pri Krki je bil najbolj razpoložen Tim Osolnik z 20 točkami, pri Rogaški je Rashun Davis dosegel 22 točk.

V prvem polčasu sploh nismo bili na tekmi, ampak šele nekje nekje pri Ravbarkomandi. V drugem polčasu smo nato v obrambi le začeli igrati tako, kot bi bilo potrebno skozi celoten čas. Tekmecem smo dovolili le 25 točk in tudi po zaslugi tega zmagali. Čestitke ekipi Helios Suns za borbo. Ne bi bilo nezasluženo, če bi zmagali domžalski košarkarji. Vem, da je našim fantom najtežje igrati tekme, ki ne prinašajo ničesar, a tudi te je potrebno odigrati in ostati profesionalen do konca.

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske

Marinković junak Primorske
Najbolj zanimivo je bilo v Domžalah, kjer je Sixt Primorska za točko ugnala Helios Sunse (67:68). Primorski ekipi, ki je zaostajala že za 15 točk, je zmago sedem sekund pred koncem tekme zagotovil Ivan Marinković. Na drugi strani je Nikola Gajić v zadnji sekundi zgrešil koš za zmago.

Pri Heliosu je Blaž Mahkovic dosegel 17 točk, pri Sixtu pa Marinković 20 točk.

V derbiju lige za obstanek si je Šenčur Gorenjska gradbena družba z zmago nad Šentjurjem (85:96) priboril uvrstitev v četrtfinale.