Z bele točke je bil Ante Vukušić neuspešen, a je vseeno prišel do 16. gola sezone, s katerim je prvi napadalec Olimpije z naskokom 4 zadetkov vodilni na lestvici strelcev. Foto: www.alesfevzer.com

Olimpija je izkoristila sobotni spodrsljaj Maribora – v Ljudskem vrtu je izgubil proti Triglavu Kranju z 0:2 – in po nedeljski zmagi nad Bravom v Šiški povečala prednost ter si zagotovila naslov jesenskega prvaka. Zadnji, 20. krog jesenskega dela Prve lige se bo odigral med tednom v sredo in četrtek, čemur bo sledil dolg zimski premor do konca februarja.

Hadžić o jesenskem naslovu: »Na koncu se štejejo mrtvi«
Sorodna novica Triglav znova šokiral Maribor v Ljudskem vrtu; Božić zadel za zmago Celja nad Muro

Vekić ubranil 11-m prvemu strelcu lige
Tik pred koncem prvega polčasa so imeli zmaji lepo priložnost za vodstvo, ko je v kazenskem prostoru Stefana Savića podrl domači kapetan Ovbokha Agboyi. Žogo je na belo točko postavil Ante Vukušić, ki pa je enajstmetrovko slabo izvedel. Igor Vekić je ubranil njegov poskus, tudi odbito žogo najboljšega strelca Prve lige pa je vratar Brava ukrotil. Najlepšo priložnost na domači strani je v 24. minuti zamudil Aljoša Matko.

Tretji strel v istem napadu prinesel 0:1
Vitja Valenčič in Ante Vukušić sta iz neposredne bližine merila prek vrat, nato pa je v 76. minuti Olimpija le našla pot v mrežo. Tomislav Tomić je popeljal žogo v kazenski prostor in na levi strani našel Savića, ki je streljal, toda Vekić je njegov poskus odbil. Žogo je z ramo zadel Vukušić, nato pa je z glavo poskusil Luka Menalo, vendar je Vekić še enkrat posredoval, v tretje, ko je žogo s prsmi sprejel Vukušić in s prve udaril, pa je bil nemočen.

Na koncu odločil gol Lupete
Le dobro minuto pozneje je Olimpija povišala prednost. Eric Boakye je z globinsko podajo našel Jucieja Lupeto, ki je zadel za 2:0. Sedem minut pred koncem je Bravo v igro vrnil Ibrahim Mensah, ki je po podaji Mustafe Nukića za hrbet gostujoči obrambi preigral Nejca Vidmarja in znižal, a do konca se izid ni več spremenil.

Rudar še kar naprej brez zmage
Domžalčani so v ne preveč kakovostni predstavi proti Velenjčanom izpolnili svoj cilj. Šele drugič v sezoni so nanizali dve ligaški zmagi. Domžale so povedle v zadnji minuti 1. polčasa, ko se je po dveh blokih žoga odbila do Slobodana Vuka, ki se je pred vrati odlično znašel. Po kopici zapravljenih priložnosti so rumeni podvojili vodstvo v 76. minuti: Senijad Ibričić je izvedel prosti strel, poslal žogo v sredino, kjer je z glavo Vuk lepo našel Tilna Klemenčiča, ki je z močnim strelom zatresel mrežo.

A gostje so hitro odgovorili in si spet priigrali nekaj upanja, potem ko je bil po kotu, ki ga je izvedel Krefl, v kazenskem prostoru najvišji Leo Ejup. Gostje bi lahko le nekaj trenutkov pozneje tudi izenačili, a je bil strel Dominika Radića preslab, da bi lahko presenetil domačega vratarja Ajdina Mulalića.

Goli s tekme Domžale – Rudar

Med tednom še zadnji krog jeseni
V zadnjem jesenskem krogu Olimpija v sredo ob 20.15 gosti ravno Domžale (prenos na TV SLO 2), medtem ko bo drugi Maribor gostoval pri Rudarju. Prvoligaški zimski premor se bo začel po četrtkovi tekmi Mura – Bravo.