Jonathan Huberdeau je dve minuti pred koncem srečanja takole dosegel zmagoviti zadetek. Foto: Reuters

Gostje so se izkazali za pretrd oreh, že v 5. minuti srečanja so povedli prek Mika Hoffmana, ki je v igri z igralcem več sprožil z desne strani in z diagonalnim strelom premagal Jonathana Quicka.

Anže Kopitar je na ledu igral 24 minut in 18 sekund, na vrata nasprotnika je sprožil štirikrat. Zbral je dve točki (gol in podaja). Foto: Reuters

A dobre tri minute pozneje so gostitelji izenačili. V power playju je po dolgi podaji Dustin Brown preigral vratarja Sama Montembeaulta in zadel za 1:1.

Kopitar zadel za preobrat
V drugi tretjini so gledalci videli le en zadetek, dosegel ga je Jevgenij Dadonov in Florido povedel v vodstvo. Sledil je preobrat Kalifornijcev, za katerega sta poskrbela Brendan Leipsic in Anže Kopitar. Prvi je po seriji strelov nekako le uspel poslati plošček v mrežo, medtem ko je Hrušičan po Brownovi podaji s strelom iz zapestja zadel na lovilko gostujočega vratarja.

Huberdeau poskrbel za zmago
Navijači v Staples Centru so upali, da bo njihovim ljubljencem uspelo vodstvo zadržati, a sledil je grenek poraz. V 54. minuti je Dadonov Quicka premagal še drugič, zmagoviti zadetek pa je dobri dve minuti pred koncem dosegel Jonathan Huberdeau. Po napaki v domači obrambi je 25-letni Kanadčan izza gola plošček nekako le uspel zbezati čez golovo črto.

Liga NHL, tekme 16. marca:
LOS ANGELES - FLORIDA
3:4 (1:1, 0:1, 2:2)
Brown 8. (podaja Kopitar), Leipsic 41., Kopitar 50.; Hoffman 5., Dadonov 25., 54., Huberdeau 59.

Tampa Bay je s kar 6:3 dobila vroč derbi proti Washingtonu. Foto: Reuters

PITTSBURGH - ST. LOUIS 1:5
DETROIT - NY ISLANDERS 2:1
CAROLINA - BUFFALO 4:2
OTTAWA - TORONTO 6:2
WINNIPEG - CALGARY 2:1
BOSTON - COLUMBUS * 2:1
MONTREAL - CHICAGO 0:2
TAMPA BAY - WASHINGTON 6:3
MINNESOTA - NY RANGERS 5:2
SAN JOSE - NASHVILLE 2:4
ARIZONA - EDMONTON * 2:3
* - v podaljšku

Tekme 17. marca:
COLORADO - NEW JERSEY
BUFFALO - ST. LOUIS
MINNESOTA - NY ISLANDERS
DALLAS - VANCOUVER
PITTSBURGH - PHILADELPHIA
ANAHEIM - FLORIDA
VEGAS - EDMONTON

Vzhodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Tampa Bay Lightning7255134114
Boston Bruins724320995
Toronto Maple Leafs724324591
Washington Capitals724223791
New York Islanders714123789
Pittsburgh Penguins723924987
Carolina Hurricanes713925785
Columbus Blue Jackets724028484
Montreal Canadiens723728781
Philadelphia Flyers713429876
Florida Panthers7132271276
Buffalo Sabres713032969
New York Rangers7228311369
New Jersey Devils722736963
Detroit Red Wings7225371060
Ottawa Senators722541656
Zahodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Calgary Flames724421795
San Jose Sharks724321894
Winnipeg Jets714225488
Nashville Predators734127587
Vegas Golden Knights713927583
St. Louis Blues713727781
Dallas Stars713729579
Arizona Coyotes723630678
Minnesota Wild723430876
Chicago Blackhawks713230973
Colorado Avalanche7130291272
Edmonton Oilers713232771
Vancouver Canucks7129321068
Anaheim Ducks732935967
Los Angeles Kings712538858