Marcus Rashford (desno) je bil mož odločitve na Wembleyju. Foto: Reuters

Rdeči vragi nadaljujejo zmagoviti prvenstveni niz, po grenkem porazu proti večnemu tekmecu Liverpoolu (3:1) 16. decembra lani pod vodstvom novega menedžerja Oleja Gunnarja Solskjaerja igrajo kot prerojeni.

Takole je Rashford dosegel edini zadetek na tekmi. Foto: Reuters

V ligi so nanizali pet zaporednih zmag, zadnji, ki so morali priznati premoč, so bili nogometaši Tottenhama. Ti niso našli odgovora na hiter prenos žoge iz obrambe v napad na Wembleyju. Gostje z Old Trafforda so Londončane presenetili s kombinatorno igro, zlasti v prvem polčasu so pretili iz protinapadov, enega je tik pred odmorom uspešno zaključil Marcus Rashford. To je bil zanj sedmi zadetek v letošnji sezoni Premier lige.

Tretjič zapored

Marcus Rashford je prvič v karieri zadel na treh zaporednih prvenstvenih tekmah. Pred obračunom s Tottenhamom je zatresel še mreži Newcastle Uniteda in Bournemoutha.

Zadetek iz hitrega protinapada
Angleškega reprezentančnega napadalca je s krasno globinsko podajo v ogenj poslal Paul Pogba. Rashford je žogo lepo sprejel in jo z diagonalnim strelom z desnico poslal mimo nemočnega vratarja Huga Llorisa v malo mrežico. Tudi gostitelji so v prvem polčasu sicer zatresli mrežo, ko je po dobre pol ure igre Davida De Geo iz bližine premagal Harry Kane, a je glavni sodnik Mike Dean zadetek razveljavil zaradi prepovedanega položaja ob podaji Deleja Allija.

Paul Pogba po odhodu Joseja Mourinha igra kot prerojen in postaja vse pomembnejši člen udarne enajsterice Uniteda. Foto: Reuters

Alli zapravil izjemno priložnost
V uvodnih minutah nadaljevanja je Tottenham prevzel strategijo tekemca, z dolgimi globinskimi podajami v napad so varovanci Mauricia Pochettina gostujoči obrambi povzročili nekaj preglavic, pred golom je bil še najnevarnejši Kane. Po slabi uri igre mu je strel z glavo ubranil De Gea, nato je z razdalje poskusil Christian Eriksen, a brez uspeha. Hip zatem je iz protinapada zapretil še Alli, a je 22-letnik nastreljal dobro postavljenega vratarja.

Vratar David De Gea je na Wembleyju odigral tekmo sezone. Španec je ubranil vseh 11 strelov Tottenhama v okvir vrat. Foto: Reuters

De Gea gostitelje spravljal v obup
Tottenham je šel na vse ali nič, v 70. minuti je po predložku iz kota na bližnji vratnici zvito poskusil Toby Alderweireld, a je tudi ta poskus odlični De Gea ubranil. Španski vratar je ubranil vse mogoče, tudi Allijev poskus iz bližine v 74. minuti. Ko si vroč, si vroč – in De Gea je bil vroč. V 86. minuti se je izkazal z novo izjemno obrambo z desno nogo in Kanu preprečil veselje po strelu z desetih metrov, iz neposredne bližine ga ni mogel premagati niti rezervist Fernando Llorente, ki je v 81. minuti na zelenici zamenjal Harryja Winksa.

Tottenhamovi napadi do konca tekme niso pojenjali, gostitelji so si prizadevali izenačiti izid, vendar je Unitedova obramba zdržala pritisk. Po štirih dodatnih minutah se je Deanova piščalka oglasila še zadnjič.

Solskjaer izenačil Busbyja

Ole Gunnar Solskjaer je z zmago na Wembleyju dobil vseh pet uvodnih prvenstvenih tekem na klopi Manchester Uniteda, s čimer je izenačil dosežek legendarnega Matta Busbyja, ki je leta 1945 prav tako dobil prvih pet prvenstvenih obračunov na klopi rdečih vragov.