Prvi polfinale je bil pravzaprav finale pred finalom, razplet pa podoben kot lani na pokalnem turnirju v Tivoliju. Foto: www.alesfevzer.com

Razplet je bil podoben kot lani, le da je Sixt Primorska velikega tekmeca tokrat premagala v Kopru pred domačimi navijači. Branilci naslova bodo v nedeljskem finalu igrali s Hopsi.

Marko Jagodić Kuridža je bil z 19 točkami, šestimi skoki in štirimi podajami osrednji igralec tekme. Marjan Čakarun je dodal 16 točk, že v uvodni četrtini (24:20) je zbral osem točk in štiri skoke.

Sredi tretje četrtine prednost narasla na 16 točk
Ključno prednost so si gostitelji ob kolektivni igri priborili z delnim izidom 14:3, ko so sredi tretje četrtine po trojki Žana Marka Šiška (16 točk in 12 podaj) povedli s 54:38. Olimpija je zaostanek 16 točk hitro več kot prepolovila (60:53), toda v zadnji četrtini ji vseeno ni uspelo resneje ogroziti zmage Sixta.

Olimpija (Špan 16 točk) je neuspešno stavila na mete za tri točke (13/33), imela je tudi 13 izgubljenih žog (Sixt 6). Košarkarji obeh ekip so v prvem polčasu metali kar 27 prostih metov, Primorci 17, ljubljanska ekipa pa 10.

Atanacković do polčasa Heliosu nasul 21 točk
V drugem polfinalu so Hopsi s Polzele s 83:78 premagali Helios. Vodili so celotno zadnjo četrtino, a v 37. minuti je bilo pri 79:76 vendarle še vse odprto. Odločilni točki je dosegel Donovon Matthew Jack. Simo Atanacković je bil s 26 točkami prvi strelec, do odmora (48:40 za Hopse) je dosegel 21 točk (iz igre 8/10). Domžalska ekipa je imela 18 izgubljenih žog, od tega prvi strelec ekipe Đoko Šalić (18 točk) pet.