Slovaki so po golih Richarda Panika, Matusa Sukela in Liborja Hudačka v 26. minuti povedli s 3:0. A Francozi so se do konca druge tretjine približali le na zadetek zaostanka (3:2).

Michal Čajkovski se skupaj s soigralci veseli gola za 5:2. Foto: EPA

Trije goli Slovakov v petih minutah
Slovaki so nato vse dvome o zmagovalcu razrešili v dobrih dveh minutah na začetku tretjega dela. Najprej je Erik Černak z močnim strelom od daleč matiral Henri-Corentina Buysseeja, nato pa je ob igralcu manj plošček pod prečko poslal še Michal Čajkovski (5:2). Piko na i je v 46. minuti postavil Ladislav Nagy. Poraz Francozov je ublažil Anthony Rech. Končno razmerje strelov je bilo 27:20 za Slovake, ki so trenutno na petem mestu lestvice skupine A. Za četrtimi Američani, ki imajo tekmo manj, zaostajajo dve točki in se bodo stežka prebili v četrtfinale.

Peti zaporedni poraz Avstrije
V skupini B so Avstrijci doživeli še peti zaporedni poraz. Norveška jih je premagala s 5:3. Prvo ime tekme je bil Christian Bull, ki je dosegel tri gole, zadnjega v 60. minuti v prazna vrata. Razmerje strelov je bilo 33:30 za Avstrijce, ki bodo na zadnji tekmi proti Italijanom odločili, kdo izmed njih se bo preselil v nižji kakovostni razred.

Italijani so se lani srečno prebili med elito, kjer pa so letos bolj ali manj
Italijani so se lani srečno prebili med elito, kjer pa so letos bolj ali manj "topovska hrana". Njihova gol razlika po petih krogih je 0:38. Foto: EPA

Italijani zamrznjeni pri -38
Tudi Italijani so namreč doživeli peti zaporedni poraz. Z 8:0 so jih nadigrali Čehi. "Azzurri" so po petih krogih še brez doseženega zadetka, prejeli pa so jih kar 38. V drugi večerni tekmi je Finska pričakovano gladko s 5:0 ugnala Veliko Britanijo, ki je tretja reprezentanca s petimi porazi na Slovaškem.