Karl Geiger je z 200 točkami v Predazzu unovčil zelo slabo formo Rjojuja Kobajašija. Japonec je tokrat zasedel skromno 25. mesto. Foto: EPA

Slovenski šampion je v dolini Fiemme, kjer je leta 2013 na veliki skakalnici osvojil srebro, na srednji napravi pa bron, v finalu s 14. napredoval na sedmo mesto. Izkazal se je 101,5 metra.

Peter Prevc je bil nasmejan po finalni seriji. S preostalimi skoki ni bil zadovoljen. Foto: EPA

Od četverice slovenskih finalistov na današnji tekmi je med najboljšo deseterico končal še Anže Lanišek, ki je zadržal deveto mesto po prvi seriji. Domen Prevc je končal na 14. mestu, Cene Prevc pa je bil 15. Brez točk sta ostala Timi Zajc na 32. in Rok Justin na 38. mestu.

P. Prevc ni popolnoma zadovoljen
"Danes sem kar dobro stopnjeval svoje nastope. Kvalifikacijski skok je bil zelo ponesrečen, drugi malo boljši, tretji v finalu pa pravzaprav edini, spodoben za tekmovanje. Le v finalnem sem pokazal, česa sem sposoben. Ta konec tedna v Predazzu mi ni posebej dobro uspel, tako da nisem popolnoma zadovoljen," je povedal 27-letni Peter Prevc.

Bertoncelj zadovoljen z ekipnim uspehom
"Dosegli smo zelo lep ekipni uspeh, dva skakalca sta končala med deset in še dva med petnajst. Peter je stopnjeval svoje skoke, finalni je bil že zelo dober. Tudi Anže je bil zelo dober, obakrat je prikazal zelo soliden skok. V finalu je izredno stopnjeval svoj dosežek Domen, Cene je solidno opravil svojo nalogo, žal sta bila Timi in Rok malce prekratka za finalno serijo," je dejal glavni trener slovenske vrste Gorazd Bertoncelj.

Nastopa Petra Prevca in Laniška v finalni seriji

Kraftu ni uspelo zadržati vodstva po prvi seriji
26-letni Geiger se je veselil četrte zmage v svetovnem pokalu. V lanski sezoni je bil najboljši v Engelbergu in Willingenu, v letošnji zimi pa je naredil velik korak naprej. Na 68. novoletni turneji je končal na tretjem mestu, odlično pa se je znašel na srednji skakalnici, na kateri sicer tekme svetovnega pokala ne potekajo. Na sporedu so le na olimpijskih igrah in svetovnih prvenstvih.

V prvi seriji je skočil kar 107 metrov, kar je bila daljava dneva, a je prejel slabše ocene zaradi slabega doskoka, zato je zaostal 1,9 točke za Stefanom Kraftom. V finalu je Geiger s 103,5 metra zanesljivo ugnal Krafta za 4,7 točke. Tretje mesto je zasedel zmagovalec novoletne turneje Dawid Kubacki. Poljski uspeh sta z delitvijo četrtega mesta dopolnila Kamil Stoch in Piotr Žyla.

Zadnji trije skoki finalne serije v Val di Fiemmeju

Geiger unovčil slabo formo Kobajašija
V skupnem seštevku svetovnega pokala ima Geiger že 120 točk naskoka pred Kraftom. Rjoju Kobajaši je padel na tretje mesto. Japonec je razočaral s 25. mestom. Peter Prevc je s 373 točkami na devetem mestu.

Rumeno majico bo nosil v Titisee-Neustadtu
"Uresničile so se mi sanje. To je bilo res 'kul'. Bilo bi prelepo, če bi mi uspelo rumeni dres zadržati do Planice, a pred nami je še zelo, zelo veliko tekmovanj," je poudaril Geiger.

Prihodnji konec tedna se karavana svetovnega pokala seli v Nemčijo, kjer bo Titisee-Neustadt gostil dve tekmi.