Krešo Omerzel je bil večkratni državni prvak in reprezentant ter prvi slovenski zmagovalec dirke za zlati znak Občine Krško. Foto: Goran Rovan

Omerzel je bil večkratni državni prvak in reprezentant ter prvi slovenski zmagovalec dirke za zlati znak Občine Krško. V dve desetletji dolgi športni karieri je večkrat postal tako jugoslovanski kot slovenski državni prvak - naslove je osvajal med posamezniki, v dvojicah in ekipno.

Zadnji naslov leta 1996
Zadnji naslov državnega prvaka je osvojil leta 1996 skupaj s klubskim tovarišem iz AMD-ja Krško Izakom Šantejem na domačem ovalu v Krškem. Prvi naslov tedaj jugoslovanskega prvaka je prav tako osvojil na prvenstvu parov leta 1983 z Jožetom Žibertom, leto pozneje pa je bil prvič prvak med posamezniki. Njegova športna pot se je končala leta 1998 na dirki za Veliko nagrado AMD Krško s hudim padcem in poškodbami hrbtenice, reber in pljuč, ko je njegovo življenje kar nekaj časa viselo na nitki, a se je izvlekel, se znova naučil hoditi in uradno svojo tekmovalno pot leto dni pozneje končal skupaj s Hansom Nielsenom, zanj najboljšim spidvejistom vseh časov.