Gol Josipa Iličića s sredine!

Poljub za zgodovino! Foto: EPA

Iličić je namreč dosegel tri gole in izsilil enajstmetrovko, v 71. minuti je pri vodstvu s 5:0 zapustil igro.

Atalanta je povedla v 17. minuti, ko je večji del posla na levi strani naredil Jose Luis Palomino, ki je ukradel žogo in jo poslal v kazenski prostor, kamor je v pravem trenutku vtekel Iličić in dosegel prvi gol na tekmi. Sredi polčasa so gostje podvojili vodstvo, po izvajanju kota je z volejem s slabih 20 metrov zadel Robin Gosens.

Izsilil prekršek za 11-metrovko
Vajeti igre je nato spet prevzel Iličić. Tik pred koncem polčasa je bil porušen v kazenskem prostoru, sodnik je pokazal na belo točko, s katere je bil natančen Duvan Zapata.

Izjemen zadetek Josipa Iličića

Zadel s sredine igrišča!
Po vrnitvi iz slačilnice je Iličić udaril še dvakrat. Najprej v 53. minuti, ko je sodnik na sredini igrišča zapiskal prekršek, slovenski čarovnik je opazil, da je nasprotni vratar izven svojih vrat, udaril je po žogi, ki je preletela 50 metrov in končala v mreži. Instinktivno, maestralno, težko ponovljivo.

Igral do 71. minute
Komaj je žoga krenila s sredine igrišča, je bil Iličić že pri hat-tricku. Tokrat mu je podal Papu Gomez, Iličić je lepo vtekel v kazenski prostor in dal piko na i svoji predstavi. Nesporni junak tekme je zelenico zapustil v 71. minuti. Zadnja dva gola je dosegel rezervist Luis Muriel, ki je v igro vstopil šele v 82. minuti.

Iličić navdušuje v dresu Atalante

Poraz Juventusa v Neaplju
Nobena izmed treh vodilnih ekip ni zmagala. Na nedeljskem večernem obračunu je Napoli premagal Juventus z 2:1. To je bil šele drugi poraz stare dame v letošnji sezoni. Gostitelji so povedli v 63. minuti, ko je Lorenzo Insigne močno streljal s 25 metrov. Vratar Wojciech Szczesny je žogo le odbil, s petih metrov pa jo je v mrežo pospravil Piotr Zielinski.

Nogometaši Napolija so se veselili prestižne zmage. Foto: Reuters

Štiri minute pred koncem je Jose Callejon z desne strani podal v kazenski prostor, Insigne pa je z volejem mojstrsko povišal na 2:0. V zadnji minuti je Rodrigo Bentancur z dolgo podajo našel Cristiana Ronalda, ki je iz bližine znižal. V štirih minutah sodnikovega dodatka Torinčani niso uspeli izenačiti.

Roma ni unovčila premoči na rimskem derbiju
Rimski derbi se je tudi drugič v letošnji sezoni končal z delitvijo točk (1:1). Roma je povedla v 26. minuti, ko je Edin Džeko z glavo zatresel mrežo po podaji Bryana Cristanteja. Osem minut zatem je izenačil Francesco Acerbi, ki je iz bližine unovčil veliko zmedo v obrambi Rome. Vratar Pau Lopez ni uspel izbiti žoge.

V drugem polčasu je bila Roma precej boljša. Džeko je imel dve veliki priložnosti, a se je izkazal Thomas Strakosha. Že v prvem polčasu je Lorenzo Pellegrini stresel vratnico.