Benjamin Verbič in soigralci so se uvrstili med 16 najboljših v Evropski ligi. Foto: Reuters

Verbič je na prvi tekmi v Pireju v zadnji minuti zadel za remi (2:2), na povratni tekmi v Kijevu pa je bil Dinamo boljši z 1:0. V 32. minuti je odločilni gol za Ukrajince dosegel Fran Sol po natančni podaji Vitalija Mikolenka z leve strani. Verbič je igral do 92. minute in dobil rumeni karton sredi prvega dela.

Olympiacos je razočaral v prvem polčasu, v nadaljevanju pa je potreboval dva zadetka in tudi precej boljša igra ni pomagala. Ahmed Hassan in Bibras Natcho sta imela najlepši priložnosti, obakrat pa se je izkazal odlični vratar Denis Bojko.

Shkodran Mustafi je šest minut pred odmorom z glavo povišal na 2:0. Foto: Reuters

Topničarji gladko odpravili Beloruse
Arsenal je na stadionu Emirates odpravil Bate Borisov s 3:0. Belorusi so prejšnji teden zmagali z 1:0, v Londonu pa so bili nemočni. Za topničarje je to zadnja možnost za lovoriko v letošnji sezoni in trener Unai Emery je stavil na vse udarne adute.

V 4. minuti je Pierre-Emerick Aubameyang ušel po desni strani in podal pred vrata, kjer je Zahar Volkov nespretno preusmeril žogo v lastno mrežo. Šest minut pred odmorom je Granit Xhaka podal iz kota, branilec Shkodran Mustafi pa je z močnim strelom z glavo povišal na 2:0. Po uri igre je rezervist Sokratis Papastathopulos po novi podaji Xhake iz kota, vratar Denis Šerbicki je zaplaval v prazno in Sokratis je zlahka poslal žogo v prazno mrežo.

Sokratis je štiri minute po vstopu v igro postavil končni izid na stadionu Emirates. Foto: Reuters

Topničarji so imeli veliko premoč (streli 22:4, v okvir 8:2, koti 11:0, posest 68:32 %).

Dinamo z izjemno predstavo razbil Viktorio iz Plzna
V Zagrebu vlada nogometna evforija, 25.680 gledalcev je pripravilo sijajno vzdušje in nogometaši Dinama jih niso razočarali. S 3:0 so ugnali Viktorio iz Plzna na prvi domači tekmi v evropskih pokalih po letu 1970. Viktoria je prvo tekmo dobila z 2:1, a je tokrat razočarala. Petar Stojanović je v Plznu prejel rumeni karton in ni imel pravice nastopa.

Nogometaši Dinama se veselijo zmage na Maksimirju, ki že dolgo ni bil tako napolnjen. Foto: Reuters

Po četrt ure je Bruno Petković z leve strani prodrl v kazenski prostor in s peto mojstrsko podal v sredino, kjer je Dani Olmo iznajdljivo prepustil žogo skozi nogi, Milsav Oršić pa jo je z desnico z 12 metrov zabil pod prečko. Izjemna akcija Zagrebčanov, ki so bili precej boljši tekmec. V 34. minuti je Izet Hajrović s prostega strela z desne strani podal pred vrata, kjer je avstrijski branilec Emil Dilaver z glavo matiral vratarja Matuša Kozačika. Minuto pred odmorom je bil izključen trener Dinama Nenad Bjelica, ki se je preveč razjezil, ko so Čehi zavlačevali z igro, Milana Havla je celo odrinil in sodnik Istvan Kovacs ga je poslal na tribuno.

Končna odločitev je padla v 73. minuti, ko je Oršić na robu kazenskega prostora zaposlil najboljšega igralca tekme Petkovića, ki je z izjemnim strelom poslal žogo pod prečko. Tri minute pred koncem je bil po prekršku nad Olmom izključen še David Limbersky, ki je prejel drugi karton.

Rapid nemočen na San Siru
Na San Siru je Inter ugnal dunajski Rapid s 4:0. Milančani so že prvo tekmo dobili z 1:0 in kmalu je bilo jasno, da ne ne bo presenečenja. V 11. minuti je veliko zmedo v obrambi Avstrijcev unovčil Matias Vecino, ki je iz bližine potisnil žogo v mrežo. Andrea Ranocchia je sedem minut zatem z natančnim strelom z roba kazenskega prostora povišal na 2:0. Ivan Perišić je v 80. minuti sijajno zaključil protinapad, nato pa je še podal do Mattea Politana, ki je tri minute pred koncem postavil končni izid. Handanović je branil vso tekmo.

Callum Hudson-Odoi je znova dokazal, da je največji talent ekipe s Stamford Bridgea. Modri ga v zimskem prestopnem roku niso želeli prodati Bayernu. Foto: Reuters

Chelsea v drugem polčasu strl Malmö
Trener Chelseaja Maurizio Sarri je pred nedeljskim finalom ligaškega pokala proti Manchester Cityju na Wembleyju malce lažje zadihal. Modri so premagali Malmö s 3:0. V 55. minuti je Willian z leve strani podal pred vrata, kjer je iz bližine zadel Olivier Giroud. Švedi so v 73. minuti ostali le z deseterico, saj je Rasmus Bengtsson prejel drugi rumeni karton. Prosti strel je imenitno izvedel Ross Barkley, ki je s 17 metrov žogo prek živega zidu zavrtinčil pod prečko. Končni izid je postavil Callum Hudson-Odoi šest minut pred koncem. Najstnik, ki je na vrhu želja Bayerna v poletnem prestopnem roku, je z diagonalnim strelom z desne strani zatresel malo mrežico.